ZALOGUJ SIĘ

Jak skutecznie uczyć się rozumienia ze słuchu?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Mianowicie wczoraj przez przypadek włączyłem sobie klip na youtube, "Thank you very much" i praktycznie zrozumiałem tylko jakieś 10%, jednakże chwilę potem włączyłem sobie z napisami po angielsku tą samą piosenkę zrozumiałem około 70%. Czy to jest normalne, że bardziej rozumie się to co czyta niż ze słuchu? Czy należy jakoś to ćwiczyć?
Proszę o sugestię ;)
Thanks in advance
prochemist93
Ewelina79 - Ja też tak mam, że bardziej rozumiem to co czytam, niż to co słyszę. - 10 lat temu
megi1962 - jejku ja mam to samo a już myslalam ze jestem jakas przepraszam porabana
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Z tego co czytałam tutaj na forum to jest w zupełności normalne. Trzeba się po prostu starać jak najwięcej słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać, a przy nauce słówek zwracać większą uwagę na wymowę.
Tutaj na forum było podanych parę stron z wszelkiego rodzaju podcastami. Myślę, że to fajny sposób na "osłuchanie" się z językiem.
malgorzataaa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Akurat słuchanie piosenek nie jest dobre na początek, przecież nawet słowa niektórych utworów w naszym rodzimym języku nie są idealnie zrozumiałe. Choć z drugiej strony można tłumaczyć i uczyć się ulubionych piosenek na pamięć.
Dobrze jest oglądać na YouTube filmiki na których ludzie coś objaśniają, instruktaże czegokolwiek. Łatwiej zrozumieć i zapamiętać słowa, gdy widzi się czego dotyczą. Następnie oczywiście wszelkiego rodzaju podcasty, jak wyżej napisała małgorzataaa
sliver
prochemist93 - Racja, wile slangu skrótów i tych innych rzeczy ;) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja tez duzo lepiej rozumiem to co czytam, niz to co slysze po angielsku. wiec to chyba normalne
P
plejada69
zorija - jasne,że to normalne - chyba wszyscy tak mają - już była ne ten temat dyskusja nahttps://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/watek/125432-Jak_nauczyc_sie_sluchac_jak_rozwiazywac_sluchanie_na_egzaminie.html?unread forum - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Najlepiej równomiernie rozwijac wszystkie umiejętności: rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie i wymowę. Tylko to gwarantuje osiągnięcie przyzwoitego poziomu językowego. Czytanie najlepiej ćwiczyć na tekstach autentycznych, polecam www.bbc.com. Pozdrawiam
colombo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

trzeba czytac na glos.do oporu'. do skutku .Chyba ze oporu i skutku ni bedzie.W tedy dac sobie spokoj z nauka. Powodzenia
Z
za1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

polecam słuchanie stacji BBC4, typowy, pięknie brzmiący brytyjski akcent, czysta wymowa, miód na serce
pejtra

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.