ZALOGUJ SIĘ

-----zdania z: having/eating-----

13 lat temu
Zdanie:"How about having a frozen pizza?" (Może zjemy mrożoną pizzę?)
można zamienić na:
"How about eating a frozen pizza"???
czy po "how about" zawsze stosuje się czas ciągły(going, eating)?
czy można też zastosować: "to go" "to eat"??
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć.
Znalazłam, myslę że dość wyczerpujacą odpowiedź na Twoje pytanie. Internet to morze informacji. Mam nandzieję że moja wyczerpująca odpowiedź jest poprawna:).Może ktoś jeszcze odniesie się do tego pytania wtedy będziesz mogła sobie porównać:). Z poniżesz informacji wynika że nie można zastosować "to go" , "to eat". Pozdrawiam serdecznie:)

How about (+ rzeczownik) a cup of coffee? / a trip to the zoo?
How about (+ doing sth) going out tonight?
Taki jest zwrot, i już.
Poza tym "about" jest przyimkiem ( jak "w", "o", "na", "przed", "po" i tp.), a jedyną formą czasownika, jaka może wystąpić po przyimku, jest forma "ing".
Stanowi ona w tym wypadku rzeczownik odczasownikowy - tzn. rzeczownik, utworzony od czasownika. Jak po polsku: palić - palenie (to smoke - smoking), jeść - jedzenie (to eat - eating), siedzeć - siedzenie (to sit - sitting). W znaczeniu czynności siedzenia, a nie przedmiotu, na którym siedzisz. Podobnie jak "eating" - w sensie czynności spożywania, a nie spożywanego pokarmu.
Przy okazji, żeby nie doszło do nieporozumienia: Forma "ing" w jej innej funkcji stanowi imiesłów przymiotnikowy (czytać - czytajĄCY; gotować - gotujĄCY - reading, cooking itp.). "I am reading a book at the moment" znaczy praktycznie "Jestem czytający książkę w tej chwili". Lub - ale już rzadziej - imiesłów przysłówkowy (czytajĄC, gotujĄC itp.) "Being young, I don't worry about such things." Będąc młody, nie martwię się o takie rzeczy.
L
lepsi1
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
dania57 - świetnie to wytłumaczyłaś i trzeba się tego trzymać,że po przyimku czasownik tylko z ing - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Gość - Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie:)!Pozdrawiam słonecznie i cieplutko - 13 lat temu
lepsi1 - Dziękuję dziewczyny. Pozdrawiam obie. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Gość - to my Ci dziękujemy-już mówię za nas dwie:)chyba dania nie ma nic przeciwko:)!na razie:) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki