ZALOGUJ SIĘ

Kiedy używamy "very few" zamiast "a few / few"?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
to samo pytanie do very little
E
ER25

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z wyrażeniami "very few" i "very little"...gdzie to znalazłeś?

nic, bardzo mało (czegoś)
rzeczownik
AmE informal "squat " *

bardzo mało
idiom
"next to nothing "

bardzo mało, bardzo niewiele
przysłówek
informal" precious little "
slinkam
mojzu - chyba po very zapomnial przecinka i chodzilo mu o dwa osobne wrazy
sam bym chcial w sumie wiedziec kiedy daje si a przed, kiedy nie przy few i little
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z wyrażeniami "very few" i "very little"...gdzie to znalazłeś?

nic, bardzo mało (czegoś)
rzeczownik
AmE informal "squat " *

bardzo mało
idiom
"next to nothing "

bardzo mało, bardzo niewiele
przysłówek
informal" precious little "
slinkam

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

very few - żeby podkreślić jak coś jest nieliczne, jak bardzo jest tego mało (nie opieram się o żaden słownik, tak się tego używa w moim regionie)
F
fenyks

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można użyć 'very little' w zdaniu: She's very thin because she eats very little. (= nearly nothing)
Można użyć 'very few' w zdaniu: Her English is very good, she makes very few mistaken.
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Very few" to po prostu "bardzo mało, bardzo niewiele" - używamy z rzeczownikami policzalnymi - oczywiście w liczbie mnogiej.
"Very little" to też "bardzo mało", ale używane z rzeczownikami niepoliczalnymi, oczywiście w liczbie pojedynczej, bo niepoliczalne nie tworzą liczby mnogiej.

Nie należy jednak mylić "few" (mało, niewiele) z "a few" (kilka, parę) oraz "little" (mało) z "a little" (trochę).

Jeśli chcesz doczytać o tych różnicach, tu znajdziesz obszerniejsze wyjaśnienia:

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/160435-much_many_a_lot_of_kiedy_uzywac.html?unread
askawska
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki