ZALOGUJ SIĘ

On\over\in

13 lat temu
On the internet - w internecie
Over the internet - przez internet
a czy mogę także użyć zwrotu "in the internet" w znaczeniu "w internecie"?
L
lepsi1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zerknelam do ksiazek i znalazlam jedynie:
on,
through,
via,
over,
Nie mniej w sieci mozna znalezc zdania z "in" jak rowniez "at".

"in", "at", zalezec bedzie od kontekstu zdania.
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Przeglądałam prace uczniów e-tutor "premium" i tam nauczycielka nie zanegowała tego zwrotu. Czyli należy uznać że także jest poprawny? Cytuję za "Jleszcze" : "I'm writing because I found in the internet an interesting advertisement about "Screencon" film festival."Lekcja 55. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - No gdyby sie nauczyciel wypowiedzial odnosnie uzycia "in" w cytowanym zdaniu, rozwialo by to wiele watpliwosci.
W przykladzie do lekcji uzyto bowiem "on"
Pozdrawiam
- 13 lat temu
e.lukasiewicz - Oczywiście to niedopatrzenie z mojej strony - nie zauważyłam "in" - ze słowem "internet" łączymy oczywiście "on" - "in" pojawi się w kontekstach typu "in the internet shop", ale gdy mowa o ogólnie "w internecie" - tylko "on". - 13 lat temu
lepsi1 - Dziękuję za rozwianie wątpliwości:). Pozdrawiam. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

George Sliwa w książce "Angielski bez błędów" mówi, że słowo internet piszemy po angielsku zawsze z dużej litery i poprawne są wyrażenia "be on the Internet" i "do sth on/over/via the Internet" (z tym, że użycie 'over' i 'via' oznacza, że internet jest narzędziem do wykonania czynności, np. otwarcia konta w banku). Oczywiście zgadzam się, że w Google można spotkać łączenie internetu z 'by' i 'in', jak i pisanie tego słowa z małej litery. W końcu zasady to jedno, a co ludzie robią to drugie...
HandicapGuy
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Dziękuję:)Pozdrawiam serdecznie. - 13 lat temu
TopMan - Zasady sie zmieniaja...
Slowo "internet" pisane mala litera nie jest bledem.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki