Czym się różni "tension" od "suspense"?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Czym się różni "tension" od "suspense"? I kiedy używać danego słowa?
Ewelina79
 

Odpowiedzi: 4

jacek811
ewa159 - :-) + - 8 lat temu
Ewelina79 - A jakbyś jednym zdaniem napisał to czym się różni wg ciebie "tension" od "suspense"? Bo jakoś nie wychwytuję różnicy między "Suspense is to be hesitant about something happening.
Like being on the edge of your seat waiting for the scary part in a movie to happen. You are in suspense." a "Tension is when you are tense or uptight about something.
Like if you stole a candy bar from the store and thought you were about to get caught, this thought would cause you tension."
- 8 lat temu
Suspense to napięcie, niepewność, zawieszenie. Uczucie, które Ci towarzyszy, gdy na coś czekasz, np. wiadomości, akcję w filmie itd. Wiesz, że nadejdzie, ale nie wiesz kiedy :). Często używa się terminu 'suspens' właśnie w kinematografii.
Tension to napięcie, nerwowość, które odczuwasz w związku z jakąś nieprzyjemną sytuacją, która ma miejsce w danej chwili.
Może być 'muscular tension' (napięcie mięśni), 'political tension'(napięcie polityczne - między skonfliktowanymi stronami), można też powiedzieć, że ktoś jest 'tense' - nerwowy, spięty.
zaz2013
Ewelina79 - Świetnie wyjaśnione, dzięki :) - 8 lat temu
Najlepiej zajrzyj sobie do Google tlumacz
mradzanowska
zorija - tylko nie google tłumacz- sorry - 8 lat temu
ipon - na tym forum pomaga się pytającym a nie szkodzi.mradzanowska jeśli używasz google tłumacz to zachowaj to dla siebie i nie polecaj innym.Porównaj odpowiedż z google z maestrią wypowiedzi zaz 2013 przyznaj sama ,nie ma płaszczyzny porównawczej. - 8 lat temu
Ciekawie te różnice w znaczeniu opisał użytkownik - zaz2013...

Tak dodatkowo według słownika [PWN-OXFORD]-
-SUSPENSE
1. stan m napięcia or niepewności, napięcie n; Cin suspens m; to wait in suspense for sth oczekiwać czegoś or na coś or w napięciu; to break the suspense rozładować napięcie;
to keep/leave sb in suspense trzymać/pozostawić kogoś w niepewności; there’s a gradual build-up of suspense napięcie stopniowo rośnie; the suspense is killing me! ta niepewność mnie dobija!
2. Comm, Fin to be/remain in suspense być/pozostawać w zawieszeniu

-TENSION
1. (unease) napięcie n (over sth wywołane czymś); tension in the family napięte stosunki w rodzinie; racial tensions napięcia na tle rasowym
2. Civ Eng, Mech naprężenie n; there is not enough tension in the wires druty nie są dość naprężone
3. Elec napięcie n; high tension wires przewody wysokiego napięcia
4. (suspense) napięcie n

Pozdrawiam
jacek811
jacek811

Podobne wątki

Pomoc i wsparcie