ZALOGUJ SIĘ

Jakie macie propozycje pozwalające podszkolić wymowę?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
mysza1026.1976

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Jeżeli to początki to polecam rozpisanie alfabetu fonetycznie i czytanie go na głos potem czytać na głos i słuchać po angielsku innych rzeczy, można podczas czytania wrzucać słówka w diki żeby zobaczyć jak się je poprawnie wymawia. Ćwiczenie czyni mistrza…
D
Denik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mówić mówić i jeszcze raz mówić:D Ja sama do siebie mówię na głos po ang, np.: chodzę po domu i opisuję rzeczy po ang... wprowadziłam też zasadę, że staram się mówić do swojego chłopaka tylko po ang:))
Bardzo dużo dają też powtórki na eTutorze ze słownikiem diki ponieważ oprócz tego że trzeba wpisać słówko czy wyrażenie, słyszę jeszcze jego wymowę, którą powtarzam po lektorze, aby zapamiętać i utrwalić poprawną wymowę.
Polecam również oglądanie filmów po ang, co pomaga w "osłuchaniu" się z ang.
Ja uczę się również tekstów ulubionych piosenek na pamięć.
Jeśli ktoś ma czas i pieniądze, można się również zapisać na prywatne lekcje ang, na których uczy się wymowy i mówienia w j. ang.
Powodzenia. pozdrawiam ;)
A
agak1988

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przede wszystkim motywacja i mozliwosc uzywania tego jezyka .To tak jak z nauka latania ,ktorej nie mozna wykorzystac to po co sobie zawracac gitare. Ja duzo slucham ludzi na radio gdyz jestem ,krotkofalowcem .Najgorsze jest to ze same slowka i znajomosc nawet kilkudziesiecu słow mało co daje -jezeli rozmowca mowi szybko i zdaniami złozonymi .Mnie wiekszosc czasu zajmuje szukanie w mózgu znaczenia słowa i okazuje sie ze zdanie poleciało a ja stoje z jednym słowem .see you all
radeks1968

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na pewno musisz głośno mówić. Wszystkie słówka z powtórek powtarzaj głośno. W znanym słownictwie układaj sobie zdania i zwroty i powtarzaj głośno. Jak masz kogoś znajomego znającego angielski staraj się rozmawiać z nim w tym języku. Nagrywaj swoje wypowiedzi.
Pozdrawiam i powodzenia :)
W
wit114

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej,

Nie ma jak prawdziwa rozmowa!!! Znajdź kogoś na Skypie i po prostu rozmawiaj!!! Jest dużo osób chętnych do pogadania...

Hugs,
MIG
mgaluszewska
jerzy_pozoga - Popieram. A najlepiej z cierpliwym, angielskim oryginałem. In English language.
Podaję linka na podcast A1-A2, https://www.diki.pl/radio/podcasty/mp3/?id=34245&play=1
Pozdrawiam.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi, mysza1026, Tu na eTutorku jest jeszcze w zakładce POMOCy alphabet dla początkujących, Link poniżej,
https://www.etutor.pl/podrecznik-angielski/wymowa-angielska/alfabet-fonetyczny.php
A potem w zakładce ĆWICZENIA jest link do wielu podcastów. Ja, często wysłuchuję wymowę in English language ponieważ nie mam kontaktu z anglikami na co dzień.
Jeden z nich dla początkujących to ESL, posłuchaj,
https://www.diki.pl/radio/podcasty/mp3/?id=37859&play=1
Pozdrawiam, JKP.
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że trzeba dużo słuchać i patrzeć na tekst i sobie np zapisuj wymowę.. no trzeba się tego nauczyć :) jak wszystkiego i tego również,
pozdrawiam.
A
aleksandra.wnk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki