ZALOGUJ SIĘ

Jaki to typ zdania: "All unspecified radii TO BE 1 mm"?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Pewien czas temu czytając specyfikacje techniczną natknąłem się na zdania w stylu:

All unspecified radii TO BE 1 mm.

Jaki to typ zdania/ jaka reguła gramatyczna nakazuje uzywanie w takim przypadku TO BE zamiast np ARE?
B
Bebock

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Nie będę strzelał jaki to czas natomiast wydaje mi się że w tym przypadku „to be” odnosi się do wielkości czyli jest bezosobowe i niemożna użyć żadnej z form osobowych.

Wszystkie nieokreślone promienie wynoszą 1mm
D
Denik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

znalazlem w internecie pare kolejnych podobnych (a może nie?!) zdań:

"Select all faces TO BE textured including the face which texture you want to copy."

"[...]all faces TO BE a regular polygon (resulting in all edges of the 3d shape being equal) and the same number of faces to meet at each vertex."

"Our second counterexample demonstrates that—even when we restrict all faces TO BE rectangles"
B
Bebock

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A może to po prostu są wszystko instrukcje i jako takie są pisane bezosobowo czy w bezokoliczniku i niema co dorabiać teorii :)
D
Denik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

i jeszcze jedno:

"Where smaller components (bolts, for example, as in Fig 1-13) are TO BE made, sufficient force is often available to use cold forging"
B
Bebock
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Strona bierna, która najogólniej mówiąc jest używana gdy podmiot nie jest wykonawcą czynności, tylko po prostu coś z nim się dzieje.
W takim przypadku stosujemy konstrukcję bezokolicznikową. Poniżej, dla jasności podaję ją dla wszystkich czasów:
Present Simple i Future Simple - to do
Present Simple Continuous i Future Simple Continuous - to be doing
Past Simple, Present Perfect, Past Perfect, Future Perfect s - to have done
Past Continuous, Present Perfect Continuous, Past Perfect Continuous i Future Perfect Continuous - to have been doing.
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zgodziłabym się podanymi wyjaśnieniami :) TO BE + bezokolicznik jest słabszą formą "musieć". Po polsku mamy bardzo podobną formę "MIEĆ COŚ ZROBIĆ". Czyli "are TO BE made" znaczy' Mają być zrobione". She is to come- Ona ma przyjść. I am to be on time- Mam być punktualnie. Are they to buy it? Czy mają to kupić? The product is to be prepared - produckt ma być przygotowany.

Hugs,
MIG
mgaluszewska
wacek6713 - A gdzie w podanym zdaniu masz bezokolicznik po "be"?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - 11 lat temu
wacek6713 - Poza tym, formułka którą podajesz brzmi "be to do sth", a ja jakoś nie widzę w podanym zdaniu odmienionego słówka "be" przed "to". - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
mgaluszewska - She is to come= She( be ) + czasownik w bezokoliczniku) to come - to jest właśnie bezokolicznik.

We (be + kupić) = My mamy kupić: Czyli We ARE to BUY
Już jasne?
- 11 lat temu
wacek6713 - Ja wiem co to jest bezokolicznik!
My rozpatrujemy zdanie:"All unspecified radii TO BE 1 mm", a nie twoje przykłady!!!!
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W diki mamy takie zdanie przykładowe: And at the end of the year, the siege to start all over again. Też bezokolicznik, ale dlaczego?
A
ag_sk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.