ZALOGUJ SIĘ

Czy w wymowie słychać słowo "until"?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
W watku I'm away on holiday until September 4th. (Jestem na wakacjach do 4 września.)slowa until wogole nie moge sie dosluchac lektor zapyla jak by byl goniony przez wscieklego psa.
radeks1968

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Dzień dobry,

lektor czyta 'until', ponieważ nie jest kładziony na nie nacisk w zdaniu, dlatego nie jest ono wypowiadane bardzo głośno i wyraźnie. Jest ono jednak wystarczająco słyszalne.
Zdania przykładowe w słowniku są czytane w naturalnym tempie i w naturalny sposób. Dlatego może się wydawać, że lektor czyta szybko.

Pozdrawiam,
Agnieszka
A
agazerka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziekuje za odpowiedz .Jednak wydaje mnie sie ,że jest to etap bardzo wstepnej nauki i mozna by bylo wymawiac wolniej bo skoro nie slychac bo nie ze nie slychac tylko lektor moze wymawia dwie ostatnie litery to jak tu sie nauczyc poprawnej wymowy mimo iz Anglicy to flegmatycy ?
radeks1968
agazerka - Nagrania zostały spowolnione w lekcjach, natomiast zdania ze słownia są dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania oraz dla osób spoza eTutora, dlatego nie możemy ich spowolnić, tak jak w lekcjach. - 11 lat temu
kasiacha1 - Nie do końca się z Tobą zgadzam, Radek. Jeśli będziemy słuchali "sztucznie" spowolnionej wymowy, gdzie artykułowana będzie każda literka, nigdy nie nauczymy się poprawnej wymowy i nigdy nie nauczymy się rozumieć realnych wypowiedzi - żaden native tak nie mówi. Musimy osłuchiwać się z prawdziwym językiem, żeby w pamięć wkodować melodię i np. zasady łączenia wyrazów w wymowie, nawet jeśli na początku wydaje się nam to lekki bełkot. Masz wersję pisaną, możesz sobie doczytać, co lektor powiedział, i widzisz, jak naprawdę się to wymawia. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

OK dziekuje za wyczerpujace wyjasnienie
radeks1968

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki