ZALOGUJ SIĘ

Jakie jest zastosowanie Present Perfect?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
PYTANIE O CZAS PRESENT PERFECT CZY TE ZDANIA SĄ PRAWIDŁOWE , PRZECIEŻ PRESSENT PERFECT UŻYWAMY SYGNALIZUJĄC ŻE COŚ JEST ZROBIONE. TYLKO NIE ODSYŁAJCIE MNIE DO ZASTOSOWAŃ PRESENT PERFECT BO NIE MOGE TEGO POJĄĆ NAPISZCIE WYTŁUMACZENIE

He has painted all his life. He has been painting all his life. On malował przez całe swoje życie.

I've always enjoyed live music. = Zawsze sprawiało mi przyjemność słuchanie muzyki na żywo. (a nie: I've always been enjoying live music.)
B
BATMAN30

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Nie ma potrzeby używanie wielkich liter, nie jest to mile widziane na żadnym forum.

Z lekcji 97:

Bardziej trwałe sytuacje:
Kiedy mówimy o bardziej trwałych sytuacjach, częściej używamy czasu Present Perfect, ale możemy również użyć czasu Present Perfect Continuous:
He has painted all his life - Present Perfect / He has been painting all his life - Present Perfect Continuous / On malował przez całe swoje życie.

Jednakże w zdaniach z always (zawsze), zwykle używamy tylko czasu Present Perfect:

I've always enjoyed live music. = Zawsze sprawiało mi przyjemność słuchanie muzyki na żywo. (a nie: I've always been enjoying live music.)
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki