ZALOGUJ SIĘ

Dialogi filmowe in English do słuchania.

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Czy znacie może jakieś strony www, na których byłyby dostępne angielskie dialogi z filmów, przygotowane w wersji mp3 do słuchania tak jak audiobooki. Ciekawe czy coś takiego istnieje. Jeśli tak, to sam chętnie bym z tego skorzystał.
rab.tomaszewski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Sam sobie możesz za pomocą odpowiedniego oprogramowania zrzucić ścieżkę dzwiękową z filmu na mp3.
hilbert

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie przerabiałem lekcje 102 POZIOM B-1 było jedno nagranie podaje link do stronki : http://www.ted.com/OpenTranslationProject - w opcji choose language wybierz Polish i masz język polski i filmiki z polskimi i angielskimi napisami

Z poważaniem

BATMAN 30
B
BATMAN30

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki Batman30. Sam też korzystam z ted.com. W moim pytaniu chodziło mi jednak o coś innego. O same dialogi "in English" na mp3. Dialogi z filmów, ale do słuchania. Jeśli np. film trwa 1,5 godziny, to ścieżka z dialogami będzie pewnie trwała od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Ale to byłaby sama esencja angielskiego. Uważam, że byłby to świetny sposób do obcowania z językiem bez konieczności spędzania 1,5 do 2 godzin przed tv.
rab.tomaszewski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakby Ci to powiedzieć szukasz WINDY do osiągnięcia sukcesu. Aby osiągnąć sukces musisz iść po schodach. Nie ma żadnej windy. Wiadomo, że dialogi trwają 1/3 filmu. Dam ci przykład: Let's meet for dinner. - Spotkajmy się na obiad. I co sobie wyobrażasz : wyobrażasz sobie obiad i spotkanie. Niestety bez potu, łez i krwi nie osiągniesz lepszych efektów. Trzeba obejrzeć cały film z napisami, żeby w naturalny sposób się uczyć. Poszperaj sobie w domu na forum jest sporo linków do stron o nauce języka angielskiego.
B
BATMAN30

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Całkowicie się nie zgadzam z takim przedstawieniem tego tematu. Sam zresztą sobie zaprzeczasz. Można wchodzić po schodach, a można wsiąść do windy. Kto będzie szybciej na górze? Ale najlepszy przykład to etutor - można uczyć się słówek, zdań itd. z fiszek, a można wykorzystać powtórki na etutor. Efekt jest dziesięciokrotnie lepszy na etutor. Zawsze jest jakaś winda.

Oczywiście bez krwi, potu i łez nie ma sukcesu. Ale, aby osiągnąć sukces nie trzeba pracować ciężko, tylko trzeba pracować mądrze. I o to też chodzi z tymi dialogami filmowymi. ;)
rab.tomaszewski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trudno Ci będzie takie dostać, wiem słyszałem ale na razie się tym nie zajmowałem, że istnieje program, aplikacja z Internetu gdzie jednocześnie podczas oglądania filmu możesz pobrać i napisy angielskie i polskie i mogą być one wyświetlane np. na dole angielskie na górze polskie i na odwrót. Na razie ogarne eTutor i tyle. A tego materiału jest trochę. Wejdź www.ted.com i wybierz język polski możesz ściągnąć film, zapisać go jako mp3 jako plik dźwiękowy. Na tej stronie masz krótkie filmiki po kilkanaście minut i właśnie są z napisami angielskimi i polskimi. Ja jak się uczę angielskiego stosuje taką metodę wpierw słucham 2 razy dialog bez żadnego tekstu, później 2 razy patrząc na tekst angielski, później 2 razy patrząc na tekst polski. Spokojnie dasz radę w Internecie masz tyle materiału łącznie z etutor, że na parę dobrych lat starczy ci do nauki. Jak przerobisz eTutora to wyjedź sobie gdzieś na północ Anglii tam mniej Polaków no i wynajmij mieszkanie z Anglikami czy jakimiś innymi emigrantami, ale nie z Polakami i bardzo szybko się nauczysz angielskiego. Pozatym jeśli już będziesz znać trochę angielskiego, możesz się ubiegać o pracę w sklepie. Daje ci max 3 lata i będziesz mówić ze slangiem tak jak Anglik.
B
BATMAN30

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Batman30 wielkie dzięki za porady ;)
Ja z TED.com korzystam codziennie. Filmy po angielsku też oglądam dosyć często. Słucham również książek na mp3.

Moje pytanie dotyczyło tylko dialogów z filmów po angielsku, które pozwalałyby mi zaoszczędzić czas i słuchać tych rozmów na mp3 na podobnej zasadzie jak się słucha książki. A że trudno znaleźć to wiem ;) Gdyby było łatwo to nie pytałbym na forum.

Dzięki i pozdrawiam ;)
rab.tomaszewski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki