ZALOGUJ SIĘ

"subject" czy "topic", "talk" czy "conversation"?

13 lat temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Kiedy powinno uzywac sie "subject", a kiedy "topic"? Podobny problem mam ze slowami "talk" i "conversation". Czy jest na to jakas regula?
Przy powtorkach moje odpowiedzi wyswietlaja sie na czerwono, poniewaz uzylam "topic" zamiast "subject" lub odwrotnie. Czy obie wersje nie sa poprawne??
Z gory dziekuje za odpowiedz :)
F
foos

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Znalazłem takie informacje

Subject vs topic -> http://www.infoplease.com/cig/writing-well/subjects-vs-topics.html

wnioski:

subject oznacza szerszy temat jak "Zdrowie". "Transport".

topic to bardziej szczegółowy temat. Np. "Problemy zdrowotne Polaków po 50-tce"

plus

Pamiętaj, że oba wyrazy są synonimami i powszechnie używane są zamiennie. Nie powinno więc Cię zaskoczyć, że gdy usłysz takie zdania:

A: "What is the subject of tonight's speech?"
Co jest tematem przemowy dzisiaj wieczorem?
B: "Violence in American society"
Przemoc w społeczeństwie amerykańskim

OR

A: "What is the topic for tonight's speech?"
Co jest tematem przemowy dzisiaj wieczorem?
B: "Violence in American society"
Przemoc w społeczeństwie amerykańskim

Conversation vs talk

Conversation is more of purposive attempt to reach some conclusion or to express some viewpoints(s) among two or more entities.

// conversation - bardziej celowa próba osiągnięcia jakiegoś wniosku lub wyrażenia pewnych punktów widzenia wśród dwóch lub więcej osób

Talk implies a one directional flow of information from one entity to one or more entities.

// talk - jednokierunkowy przepływ informacji od jednej osoby do drugiej lub większej ilości osób

można więc powiedzieć, że talk to po prostu rozmowa, a conversation to konwersacja na jakiś temat, która w zamyśle ma doprowadzić do jakiegoś wniosku czy przedstawienia własnych zdań ;)
ryan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
TopMan - Haha jednokierunkowy przeplyw informacji - to taki monolog .
Ty gadasz ,ale nikt nie odpowiada .
To teraz wyjasnij roznice miedzy monolog a talk :)

- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ryan , a mozesz nam to przetlumaczyc :)))
TopMan
ryan - dodałem wyjaśnienia ;) aczkolwiek fajnie jeśli ktoś je jeszcze potwierdzi ;) - 13 lat temu
foos - Dziekuje :) - 13 lat temu
TopMan - Z tym tlumaczeniem to joke :)
Ryan relax , damy rade .
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.