ZALOGUJ SIĘ

Warzywa; sałata

13 lat temu
Napisałem to pod czyimś pytaniem, ale wątpie, że ktoś odpiszę. Oto ono:

Jak idziesz do sklepu, to kupujesz 'two heads of lettuce' albo 'two heads of cabbage' czy 'two lettuces' lub 'two cabbages' ?
btw.
Nigdy nie spotkalem się ze słowem 'lettuces' albo 'cabbages' ... brzmi to bynajmniej dziwnie.

A pytanie dokładniej brzmi:
jak powiesz chcę kupić 2 sałaty lub 2 kapusty ?
xentrinho

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Cytat z forum jezykowego :

"Traditionally the usage is "three heads of lettuce", but the alternative "three lettuces" has become very common during the last century."

Pozdrawiam
TopMan
KazimieraB - dzięki, będę pamiętać+ - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli mowa o sałacie moja rada jest taka:

W mowie i piśmie, jeśli nie jest to egzamin, dozwolone są formy:

- three lettuces
- three heads of lettuce

Obie są poprawne z tym tylko zastrzeżeniem, że forma 'lettuces' używana jest częściej w Wielkiej Brytanii, natomiast forma 'head of lettuce' spotykana jest częściej w Stanach.

Natomiast, jeśli potrzebujemy użyć tego zwrotu na egzaminie, radzę trzymać się formy 'head of lettuce', jeśli chcemy mówić o wielu sałatach.
paulina_r
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiem Pani Paulino, że wiesz bardzo dużo w tym angielskim i zawsze będziemy
Ci za to bardzo wdzięczni. Ostatnio użytkownicy prosili innych o pomoc,
a były też wymieniane nauczycielki eTutor.
My prosimy eTutor o pomoc w merytorycznych tematach, a Ty nam tłumaczysz o sałacie?! Wiem, że ta sałata też jest ważna, ale dlaczego nie zauważasz lub lekceważysz nasze posty jak prosimy o pomoc w użyciu elementu dla konstrukcji
zdania? A może nie potrafisz odpowiedzieć na nasze ostatnie pytania, a może po prostu nie chcesz abyśmy się za dużo od razu nauczyli i tak płacili te abonamenty do końca życia...

I tak ma też wyglądać pomoc merytoryczna za 7 dych na miesiąc?
Jak ktoś prosi o pomoc w zastosowaniu -that- a Ty o sałacie
to dla mnie taka Twoja pomoc tylko do przemyślenia ;)

pozdrawiam
Z
zenstef
xentrinho - bo to wszystko jest pewnie albo w kursie, albo do zobaczenia na internecie bez problemu. a to pytanie o sałacie jest dosyć sensowne wbrew pozorom, bo naprawdę potrafi wprawić w zakłoptanie i to nie tylko początkujących.
konstrukcja i zastosowanie that to w
- 13 lat temu
xentrinho - google można wpisać, to na co ma ci dawać linka ? albo skopiowac i wkleic ? to tez daje do myslenia. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki