ZALOGUJ SIĘ

Zbyt szybka wymowa lektorów

13 lat temu
Czy istnieje możliwość aby nagrane zdania przez lektorów były wypowiadane wolniej
P
Pisak24
curcia - Tak za szybko i niezrozumiale wcale !!! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Z tego co wiem nie ma takiej możliwości a szkoda;))
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie ma takiej możliwości. Uważam też, że nie jest to zbyt dobry pomysł. Im szybciej zaprzyjaźnisz się z normalnym tempem wypowiadania lektorów tym łatwiej będziesz mógł się porozumieć. Twój rozmówca czy koleś w telewizji też dla Ciebie nie będzie specjalnie mówił wolniej.
M
maciusio
curcia - ale jak mam powtarzac jak nie rozumie co on mowi? - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

kolega maciusio dobrze mówi, lektor mówi normalnym tempem, takim jak wy się posługujecie po polsku, dlatego jak pojedziecie do Angli czy gdzieś to będzie to na porządku dziennym albo nawet szybciej będą mówić, więc musicie się uczyć i przyzwyczajać.
C
cinu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A nie ma programów do ustawiania szybkości nagrania z pliku zapisanego w komp?
Coś kiedyś o tym pisał Ajdija i szkoda, że kolegi nie pociągnąłem za język.
Z
zenstef
TopMan - Oczywiscie, ze sa takie programy :)
Minusa dostales, bo ktos sie widocznie nie zna.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tempo jest ok. a jak komuś jest za szybko to można powtórzyć. jak sobie wyobrażacie, że lektor będzie mówił "iiiiiffffff" zamiast "if"? tak trzeba niestety. na studiach wykładowcy mówią jeszcze szybciej i nie przejmują się tym że ktoś połowy tekstu nie zrozumiał. dla tego można sobie wykupić taki kurs jak ten i powtarzać do skutku.
I
indiane1988

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

nie warto nawet kombinować ze zwalnianiem. prawidłowe wymówienie poszczególnych słów to akcenty, tempo, cała "melodyjność" słowa - to fajnie widać gdy posłuchasz np. nowojorczyka i człowieka z pd karoliny :):).

Tempo jest dla Twojego naszego dobra :) zrób z niego kolejny element - składową nauki. :) zapamiętać znaczenie słowa, pisownię, wymowę (w tym: melodię słowa). Powodzenia
lamia_wroc
zenstef - Popieram koleżankę w całości.
pozdrawiam
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki