ZALOGUJ SIĘ

Motywujace Ksiazki do Nauki... i Nie Tylko

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Witam,

Przesylam Wam ksiazki, ktore mi bardzo pomogly w szukaniu motywacji, inspirowaniu sie i potrzymywaniu motywacyjnej energii do nauki...

To sa fascynujace, swietne ksiazki... goraco polecam...

Niektore z nich mozna znalesc free na np chomikuj...

1. Cała prawda o nauce języka angielskiego - Lidia Głowacka-Michejda

2. co cie blokuje? uwolnij swoj potencjal - robert kelsey

3. Efekt jo-jo w motywacji - zbigniew ryzak

4. nawyk samodyscypliny - Neil Fiore

5. Jak ruszyc z miejsca - elzbieta kalinowska

Bede dodawac nowe jak mi sie przypomna...


Zycze swietnej zabawy...
:)
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Witam,

Czy posiadasz którąś z tych pozycji w formie pdf? Chętnie przejrzę :)
N
newralgia
angnew1 - ja mam 1. Cała prawda o nauce języka angielskiego - Lidia Głowacka-Michejda. w formie pdf wlasnie niedawno przeczytałam:) jesli chcesz moge wyslać ci:)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

motywacja ? hmmm... Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę te nazwiska i kojarzą mi się z serią słabych ebooków pisanych na kolanie typu złote myśli. Zabrzmiało praktycznie jak reklama :) Moim zdaniem najlepiej motywować się z najlepszymi, czyli wybrać książki zagranicznych autorów. Anthony Robbins, Dale Carnegie, Napoleon Hill, spróbujcie może NLP zahaczyć, więc Richar Bandler jeszcze do sprawdzenia. Polecam wam oczywiście w oryginalnej wersji językowej. Słownictwo nie jest trudne, więc tym bardziej warto się motywować i przy okazji uczyć angielskiego :) Poza tym, są jeszcze do tego audiobooki tych autorów, więc w zasadzie żyć, nie umierać :D
B
balldur

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam serdecznie balldur,

Ciesze sie, ze odpisales na moj text. Z niego wynika, ze sloneczo niestety nie przeczytales tych ksiazek ktore zaproponowalam poniewaz sam przyznajesz sie, ze "to pierwszy raz słyszę te nazwiska". Nie moga wiec kojarzyc sie z "sterta slabych ebookow".

Opine ksztaltujemy na doswiadczeniu, wiec jesli nie przeczytales tych ksiazek, to nie mozesz miec opini na ich temat. To co posiadasz to gdybanie "pisanych na kolanie typu złote myśli" i zniechecasz tym samym innych. Ktos moze przeczytac ktoras z ksiazek i moze mu naprawde pomoc i tylko o to w tym chodzi.

Reklama? ... w rzadnym wypadku!. Zauwazylam, ze inni maja podobne rozterki jak ja :)
Uwazam, ze nauka jezyka angielskiego jest wyzwaniem i moze sprawic trudnosc nie tylko w podczas nauki, ale rowniez jej rozoczywaniu i niestetety jest to proces ciagly, niekonczacy sie wiec dlatego tracimy motywacje i zniechecamy sie. Nie ma to nic wspolego z "psychologia sukcesu". To jest przedmiot ktorego sie uczymy cale zycie. Znam osoby tu w UK, ktore sa po anglistyce i zlapalbys sie za glowe gdybys wiedzial ilu rzeczy oni nie wiedza...
Tych autorow ktorych wymieniles - oczywiscie swietne nazwiska, ale nie podales ksiazek .... ??? Podaj, a ja powiem ci czy sie przydadza.

Jestem z wyksztalcenia psychologiem. Posiadam mastera NLP oraz znam osobiscie Bandlera (bylam kursach w Londynie). Przeczytalam jego kazda ksiazke oraz Anthony Robbins, Dale Carnegi. W ich ksiazkach znajdziesz motywacje - ogola, dytyczaca zycia etc... nie sadze ze dosaniesz specyficzna motywacje potrzeba do nauki j. obcych... ale mysle, ze te forum dotyczy jezyka ang a nie nlp.
NLP moga szuka na nlp polska... to tez nie jest reklama. Ponadto nie kazdy ma ochote na nlp, wiec ksiazki ktore podalam uwazam sa swietne i mi pomogly w NAUCE JEZYKA ANGLEISKIEGO i uwazam ze moga pomoc tez innym.

"Polecam wam oczywiście w oryginalnej wersji językowej" - moze dla ciebie... moze dla mnie, a nie dla osoby na poziomie A1... oraz "audiobooki"... oh tak!!!, oczywiscie - zwlaszcza Bandlera... jak on uzywa Model Miltona ktory uczy glebokiej struktury jezykowej, ktora jest trudna do pojecia czasami po polsku a co dopiero po angielsku. To napewno nikogo by nie zmotywowalo .... mysle zeby zniechecilo. Ponadto Bandler uzywa hipnozy, gdzie nie zawsze - jak sam mowi i przyznaje sie to tego - nie uzywa poprawnej gramatyki, aby hipnoza byla bardziej skuteczna.

Nie komplikujmy zycia. Proste ksiazki, latwe rozwiazania i zabawa - w to wierze!!!

Pozdrawiam serdecznie,
?
Gość
angnew1 - bardzo podobai sie taki wpis ostatnio szukłam ksiązek tego typu by sie lepiej zmotywowac:) kilka sobie znalazłam i bede czytac na razie przeczytałam ta 1 1. Cała prawda o nauce języka angielskiego - Lidia Głowacka-Michejda
i takze polecam fajnie i lekko napisane:)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja polecam ebooki z wydawnictwa [treść usunięta ze względu na niezgodność z regulaminem serwisu], dla mnie rewelacja ktora bardzo mnie motywuje do nauki jezyka specjalistycznego
A
anglofan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki