ZALOGUJ SIĘ

Wiedza o krajach anglojęzycznych

12 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Czy w lekcjach na eTutor znajdują się na ten temat jakieś informacje? Chodzi mi o to, czy jest jakaś lekcja poświęcona temu tematowi?
drugie pytanie: znacie może jakieś strony do nauki języka niemieckiego? :)
magdawell7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

W lekcjach chyba nie ma takich informacji a jeśli występują to w szczątkowych ilościach.
Co do niemieckiego to słyszałem o takiej stronie etutor.pl, na której można się go uczyć;)

A tak na serio, to zerknij tutaj:
http://www.kurs-online.com/
http://www.deutschkurs.pl/
quantum137
magdawell7 - :D
dzięki.
- 12 lat temu
quantum137 - Spoko luzik, jak będziesz potrzebowała dodatkowych informacji to mogę takowych udzielić.
Powiem szczerze, że najlepszym sposobem na szybkie poznanie kultury danego kraju to łyknięcie kilku książek;)
Oczywiście to takie poznawanie kultury na sucho ale zawsze coś:D
- 12 lat temu
Ewa-Sally - Niemiecki jest też na supermemo.pl - 12 lat temu
TopMan - > Powiem szczerze, że najlepszym sposobem na szybkie poznanie kultury danego kraju to łyknięcie kilku książek;)

Zgadzam sie, lykniecie kilku ksiazek pomaga ;D
Wszystko zalezy od zawartosci i objetosci ksiazki, najlepsze sa te 0,7 litra :D
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dość szeroki temat, bo krajów angielsko języcznych jest bardzo dużo
najważniejsze z naszego punktu widzenia to UK i USA, ale przecież Kanada i Australia też są spore i mają inną historię i sposób mówienia
angielski jest językiem urzędowym w Indiach, gdzie mają własny dialekt
jednym z młodszych dialektów angielskich jest ten powstały i dalej używany w Hongkongu

który z podanych języków i krajów cię najbardziej interesuje?
Bilberry
magdawell7 - interesuje mnie najbardziej UK i USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia. ale chyba nie ma sensu już rozwijać tego tematu. może poradzę sobie jakoś wyszukując informacje na ten temat w internecie :) dziękuję za odpowiedzi :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam dwie książki dotyczące Wielkiej Brytanii:
"An illustated history of Britain" oraz "Britain in close-up". Można się czegoś ciekawego dowiedzieć, a przy okazji poćwiczyć angielski. Poza tym na YouTube jest wiele filmów dotyczących kultury krajów anglojęzycznych.
mniszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki