ZALOGUJ SIĘ

Jaki sposób na efektywną naukę należy obrać?

8 miesięcy temuostatnia aktywność: 8 miesięcy temu
Witam, jako że niedawno zacząłem kurs angielskiego z poziomu a1 pojawiły się pierwsze wątpliwości co do tego iak najlepiej jest korzystac z etutor. Moje pytanie dotyczy dodawania pełnych zdań do powtórek z przykładów zastosowań danego elementu np gramatycznego, nie wiem czy wyrażam sie jasno, chodzi o te zdania które slużą jako przyklad i mozna je dodać malym plusikiem po prawej stronie. Mam wrażenie, że niektóre z tych zdań wybiegają daleko z materiałem i nie wiem czy już teraz jest sens uczyć sie ich co zajmuje bardzo dużo czasu, a może warto to robić kosztem ilosci przerabianych lekcji bo zaowocuje to w przyszłości leoszą przyswajalnością nowego materiału , jak myślicie? mnie troche zniechęca myśl że będę musiał tłuc te zadania nie znając gramatyki na której są oparte.
D
dxn95
piotr.grela - Zacznij od prostych zdań które rozumiesz.
Za bardzo się gramatyką nie przejmuj nie ona jest najważniejsza.
Najpierw opanuj 1000-3000 najbardziej popularnych słów i zwrotów.
Staraj się oglądać jakiś filmy i seriale po angielsku z napisami albo vlogi na YouTube z czymś co Ciebie interesuje.
- 8 miesięcy temu
Marcin48 - Stosuję metodę, że każde zdanie przykładowe powtarzam kilkakrotnie po lektorze, aż je zapamiętam i powiem z pamięci trzy razy. Zdania do powtórek dodaję jedynie z poziomu gier językowych - dyktowanie. Tam wybieram nowe zdania z poziomu i piszę je, tak jak dyktuje lektor. Potem je dodaję do powtórek zielonym plusikiem. Zajmuje to więcej czasu, ale moim zdaniem się opłaca. Swoją drogą, w procesie nauki ważne jest, żeby ćwiczyć WSYSTKIE umiejętności językowe, więc obok słownictwa i zdań eTutor, czytaj dużo tekstów i słuchaj nagrań - żeby potrafić się nim posłużyć w rozmowie, czytaniu, w roz. słuchu i pisaniu. Osobiście polecam przepisywanie tekstów - ręcznie lub na komputerze. - 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Słówka w lekcjach są podzielone ze względu na poziom zaawansowania. Jednak zdania przykładowe z użyciem danego hasła nie zawsze są z tego poziomu, zatem może się zdarzyć, że będą one nieco trudniejsze.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki