ZALOGUJ SIĘ

"Someone gets a thimble" - Jak to przetłumaczyć|

rok temuostatnia aktywność: 12 miesięcy temu
Cześć!
Może spotkaliście się z takim zwrotem:
"get a thimble" co on może oznaczać?
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Hej!
Nigdy wcześniej się nie spotkałem z takim wyrażeniem, ale biorąc od uwagę znaczenie słowa (naparstek) może to odnosić się do małej ilości czegoś.
W internecie znalazłem takie zdanie: "Grab a thimble of habanero salsa for more heat.", które zdaje się to potwierdzać :3 Po polsku to będzie OCIUPINKA :D
Zapytałem też znajomych i nigdy nie słyszeli, żeby ktoś tak mówił.
syrdrassil
rok temuzmieniany: rok temu
londynwarszawianka - Znaczenie 'thimble' (Google):

In Medieval times it symbolized love and courtship and a woman's love for her family and home.

Wives, Mothers and women sewed the clothes and made the bedding, blankets, rugs and curtains that kept a home warm and nice.

In fact, thimbles were commonly associated with the rituals of courtship at this time.

As a token of his love, a man might give to his beloved gifts or 'trifles', such as a thimble, a pair of gloves, a handkerchief or a ring. Many thimbles were silver and engraved and would always be worn and used by ladies.
- rok temu
piotr.grela - Dzięki syrdrassil - też mogło by być takie znaczenie i ma sens.

Dzięki londynwarszawianka chyba o to chodziło.
- rok temu
londynwarszawianka - W Diki ‘jest slowo ‘thimbleful’ - objetosc naparstka, odrobina. - 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie to jest zdobądź naparstek
Supergrupa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym jednak radził sprawdzić znaczenie "thimble" w urbandictionary. Wtedy sens tego wyrażenia sam się wyjaśni.
E
edizerg
piotr.grela - No tak. Zaraz przypomniało mi się, jak jeden Brytyjczyk określił jedną dziewczynę: "She's a slug".
Wyciągnąłem swój wspaniały słownik PWN w którym było hasło:
slug - ślimak bez skorupy
Nie zupełnie o ślimaka chodziło...
- 12 miesięcy temu
darkobo - I to ma sens 😏 - 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki