ZALOGUJ SIĘ

Możemy spodziewać się działu z gramatyką?

rok temuostatnia aktywność: 12 miesięcy temu
Dzień dobry, jestem subskrybentem Państwa serwisu i bardzo sobie go chwałę ale czy planujecie w przyszłości dodać odrębny dział/zakładkę dotyczącą wyłącznie gramatyki, np. konstrukcji czasów, strony biernej, czasowników modalnych, zaimków, przyimków, fraz, idiomów, itp.? Bardzo mi tego brakuje i często chciałnym wrócić do zagadnień sprawiających mi problem a w tej chwili muszę szukać lekcji gdzie było to poruszane... Moim zdaniem to kwestia, która sprawiłaby, że eTutor byłbym serwisem idealnym :) Pozdrawiam serdecznie.
P
pikus_86
piotr.grela - Jedna mała uwaga do uczących się angielskiego, najważniejsze w nauce języka obcego jest obcowanie z angielskim poprzez czytanie, oglądanie, słuchanie i mówienie po angielsku, potem nauka słówek i zwrotów a na końcu nauka gramatyki.
Nauka gramatyki powinna być dawkowana bardzo ostrożnie aby nie obrzydzić sobie tego angielskiego.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Hi pikus_86- TUTAJ na naszym "etutorku" jest dział GRAMATYKA w bardzo bogatym zbiorze. Wg. mnie Jest TAM wystarczający zasób wiadomości z przykładami zdań do nauki. Link > https://www.etutor.pl/grammar . Dla mnie nasz Et. jest serwisem idealnym" w ramach potrzeb osobistych do nauki. Pozdrawiam.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - Oraz tutaj również > https://www.etutor.pl/words . Tutaj > https://www.etutor.pl/podrecznik-angielski/angielskie-czasowniki-nieregularne . Zbiór bardzo bogaty w treści. Ucz się! - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jerzy_pozoga, dzięki za linki. 👍 Natomiast zastanawiam się, w którym miejscu menu aplikacji są te materiały. Próbowałem znaleźć to samodzielnie, ale odpadłem. 🙂 W pomocy również nie znalazłem wzmianki o tym. Apel do @Etutor - może warto przemyśleć dodanie bezpośredniego odnośnika do hamburger menu w prawym górnym rogu?
dominik_wolowik
darkobo - W aplikacji przez hamburger wchodzisz w "Lekcje", później trzy kropki u góry z prawej, wybierasz "Strony lekcji według typu" i tam, zamiast domyślnej "notatka językowa", wybierasz "notatka gramatyczna" albo "lista elementów gramatycznych". Później jeszcze musisz wybrać odpowiedni poziom. Upierdliwe i bardzo niewygodne, jeśli chcesz znaleźć konkretne zagadnienie gramatyczne. - 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu
jerzy_pozoga - Witaj Dominiku, zadałeś pytanie "...w którym miejscu menu aplikacji są te materiały." Ja mam to na ekranie PC z W10. 1) z prawej strony klik na hamburger / potem słówka (tj. words). 2) hamburger / potem gramatyka / potem do nauczenia /potem, na dole napis "Angielskie czasowniki nieregularne" 3) hamburger /
gramatyka / materiały gramatyczne / wybierasz z listy Czasy ang. i going to (413) --otwiera się 15 linijek wielu czasów. Ciekawe i pomocne! Pozdrawiam
- 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

darkobo - dziękuję bardzo. Wreszcie znalazłem. Ale intuicyjne to na pewno nie jest. 🙂

jerzy_pozoga - właśnie na PC to bez problemu znajduję, problem pojawia się w aplikacji i byłem zdziwiony, o co chodzi. 🙂 Tym bardziej warto chyba jakoś z czasem ujednolicić interfejs PC / Android/ iOS.
dominik_wolowik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj Dominik-Wolowik, cieszy mnie fact TWOIM zainteresowaniem w nauce na naszym Etutorku. Dodatkowo do nauki polecam IDIOMY, wiele ciekawych gramatycznie, bogate opracowanie. Link> https://www.etutor.pl/thematic-dictionary/idiomy?popupmode=etutor?thematicDictionaryPage=50 , a poniżej fragment przykładowy,
Sortowanie: alfabetycznie | według popularności

idiom
a bag of tricks = arsenał środków (techniki lub metody wykonania jakiejś pracy lub osiągnięcia jakiegoś celu)
a baker's dozen = trzynaście (przenośnie)
a big fish in a small sea = ważna mi figura
a big hand = uznanie
................
Pozdrawiam
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo polecam.
Supergrupa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.