ZALOGUJ SIĘ

Nauka nie jedno ma imię - jak?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Nauka nie jedno ma imię. Każda z osób może mieć swój własny styl nauki. Czytając różne teksty jestem zrozumieć B2, słuchać B1, natomiast mówiąc jeszcze niżej. W jaki sposób najlepiej się uczyć?
Rozpocząłem naukę od A1, bo są tam podstawy, których pewnie mi brakuje. Zastanawiam się jednak, jak najefektywniej przyswajać widzę, żeby mi została (czytam, słucham i jest OK, ale jakbym miał następnego dnia to powtórzyć - to jest problem!).
Dziękuję
M
Marcinleja
piotr.grela - Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że rozumienie tekstu pisaniego jest najłatwiejszą umiejętnością językową bo nasz mózg podczas czytania ma czas i możliwości, aby tak sobie przetłumaczyć tekst abyśmy go zrozumieli.

Aby rozumieć mowę to potrzeba znajomości słówek i zwrotów, (bardzo dużej ilości zwrotów, często potocznych, slangu), zasad fonetyki i niezłej biegłości językowej.

Eutor jest takim narzędziem aby wbić te nam angielskie słowa i zwroty do naszej pamięci.

Marcin jesteś na dobrej drodze, wszystko przyjdzie z czasem i praktyką.
Oglądaj mądrze filmy, seriale, podcasty na YouTubie z napisami i powtarzaj na głos.
Znajdź sobie kogoś do konwersacji aby praktykować angielski.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Ważne jest, abyś w czasie nauki mówił na głos. Możesz czytać na głos zdania po lektorze. Możesz też - ale to już wymaga nieco więcej wysiłku - powtarzać wielokrotnie zdanie po lektorze, by potem powiedzieć je z pamięci. Taką metodę Ci sugeruję, ale co wybierzesz - to już od Ciebie zależy. eTutor jest super jak chodzi o uczenie się słówek i zdań, natomiast kwestia gramatyki często wymaga sięgnięcia po tradycyjne książki lub/i kilkakrotnego przerabiania gramatyki w ramach eTutor.

Wszystko przed Tobą i nie poddawaj się trudnościom i zmęczeniu. Tak jest zawsze, ale po spędzeniu wielu godzin na efektywnej nauce też zawsze jest zwycięstwo, którego Ci życzę z całego serca!
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki