ZALOGUJ SIĘ

Nauka angielskiego na tablecie, telefonie vs. na komputerze stacjonarnym, laptopie

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Zauważyłem, że kiedy się uczę angielskiego na telefonie, tablecie bardziej mogę się skupić, średni czas nauki 1-1.5h

Przy laptopie, komputerze stacjonarnym ta nauka już nie jest taka intensywna, nie mogę się skupić.

Nieraz laptop a zwłaszcza komputer stacjonarny tak się długo otwiera, że w tym czasie zrobiłbym wszystkie powtórki na Etutorze...
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

To ja może zapytam tak nieco przewrotnie: czy jest coś czego Ci brakuje, gdy uczysz się z eTutorem na telefonie/tablecie, że czujesz potrzebę korzystania nadal z wersji desktopowej (laptop/komputer stacjonarny) - mimo tych trudności z długim włączaniem się komputera? :)

A prywatnie mówiąc, gdy jestem w domu to wygodniej mi uczyć się z eTutorem na komputerze. Z aplikacji korzystam zwykle poza domem - kwestia większej mobilności :)
kamila.zet
Pracownik eTutor
Esency93 - Strzelam w ciemno, bazując po innych wypowiedziach Piotra, że on robi znacznie więcej, niż tylko praca z etutorem i jednak komputer potrafi być przydatny przy włączeniu video, zatrzymywaniu go, robieniu notatek i przerzucaniu słówek do powtórek w etutor - Piotr tu stale podrzuca nam jakieś wtyczki i propozycje jak urozmaicać naukę :)

A od siebie dodam, że mi np. nic w aplikacji nie brakuje, ale nie lubię się uczyć na telefonie, bo dla mnie telefon jest do dzwonienia - mały ekran, małe przyciski - no nie lubię :) Wszystko inne robię przy biurku i komputerze, więc pewnie w 98% przypadków korzystam z webowej wersji platformy :)
- rok temu
piotr.grela - Etutor jest obecnie najlepszą platformą do nauki angielskiego w Polsce a może na świecie.

Polecam Etutora gdzie tylko mogę ale moim zdaniem przyszłość nauki języków to może połączenie Etutora z AI (sztuczną inteligencją).

Nawet o czymś takim wspominam często swojemu zięciowi.
On ma firmę i tworzy różne projekty...

Jak na razie znalazłem czytnik e-booków co można połączyć ze słownikiem Diki.pl

I aplikacje, nakładkę na YouTube, rosyjską firmę i napisałem do nich aby połączyli swoją aplikację ze słownikiem Diki.pl
https://play.google.com/store/apps/details?id=au.sjowl.apps.subsplayer
- rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Jedynym małym mankamentem tej szkoły a właściwie wszystkich programów edukacyjnych, podręczników kursów i szkół, że nie uczą one języka który tak naprawdę funkcjonuje.

Wynika to z różnorodności wymowy i różnych gramatyk. (gramatyka BrE, AmE, gramatyka języka pisanego, mówionego, dialektów).
Choć gramatyka dialektów, akcentów może nam się wydawać zła to też ona kieruje się swoimi regulami.

Ale Etutora można sobie przykroić do własnych potrzeb aby nauka na nim dawała satysfakcję.

Do BBC napisałem aby ich serwis był urozmaicony z spaced repetitions to wtedy mogłyby jakoś konkurować z Netflixem.
- rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Może większość z Was uczy się angielskiego dla przyjemności, dla mnie jest pewnym rodzaju przymusem nie nauczę się to sobie nie dam rady w urzędzie, szpitalu.
O wszystko muszę się wykłócać, począwszy od zimnego kaloryfera aż po brak opieki nad moją sparaliżowaną żoną.
Jak Brytyjczyk może spieprzyć jakąś rzecz to bądźcie pewni, że ją spieprzy.
Mieszkam w bloku, który został zbudowany z łatwo palnych materiałów bo były tańsze.
Teraz te panele wymieniają i ich wymiana będzie kosztowała połowę wartości mieszkania...
- rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Służba zdrowia w Wielkiej Brytanii to dopiero cyrk, ponury cyrk o którym mógłbym pisać godzinami.
Kiedyś wyszedłem na chwilę do sklepu, wracam a pogotowie zabiera moją żonę, mówią, że na dializę.
Ja im mówię, że ona nie potrzebuje żadnych dializ.
Na osiedlu sa 3 mieszkania z numerem "Flat 1" i może macie iść do mojej sasiadki ona jest schorowana.
A oni na to, że nie mają nazwiska pacjenta tylko adres: "Flat 1".

Albo przyszła komisja uczyć moją żonę jeździć na wózku inwalidzkim ale ona od dzieciństwa jeździ na wózku i nie potrzebuję żadnych nauk...
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja zawsze uczę się na laptopie. Najczęściej przy biurku. Ale jak się zmęczę, to czasem biorę laptop do łóżka na kolana i działam dalej...
Marcin48
londynwarszawianka - Zauwazylam jedna rzecz, ze w telefonie lepiej pisze sie komentarze, sa one lepiej widoczne.
Jesli dodaje sie jakis link to komentarz w telefonie nie jest zbyt dobrze widoczny, jest dluzszy i przez to jakby uciety.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki