ZALOGUJ SIĘ

POMOC -- Rozkładanie powtórek ---

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Hej, pytanie dlaczego mam rozłożone powtórki do listopada 2023 ( cały rok ), mimo że w ustawieniach mam ustawione max 60 dni??
M
MarcnGalera
adrianna.wu - Funkcja rozkładania powtórek służy do rozłożenia zaległych elementów, które mogły się pojawić po dłuższej nieobecności, więc to zaległe słowa zostały rozłożone na 60 dni, a nie wszystkie dodane hasła do modułu Powtórek. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Myślę, że powtórki są rozłożone na 60 dni, a reszta to powtórki, które są rozplanowane zgodnie z tradycyjnym (bez rozkładania nawarstwionych powtórek) porządkiem.
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtórki w eTutorze są rozkładane według specjalnego algorytmu uwzględniającego krzywą zapominania. Dzięki temu słówka czy zdania pojawiają się w określonych odstępach czasu a nie tylko do jednorazowej powtórki. Jeśli masz problem z jakimś słówkiem powinno się ono pojawić wcześniej niż to, które mogłeś je umieć i potwierdziłeś jego znajomość od razu.
Tak więc powtórki muszą się pojawić również po terminie 60 dni, które sobie ustawiłeś.
G
gebi
Marcin48 - Właśnie tak działają powtórki w eTutor i innych podobnych aplikacjach do nauki. Elementy językowe są powtarzane nie za często, ale i nie za rzadko. Takim sposobem czas spędzony na nauce jest optymalnie wykorzystany. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki