ZALOGUJ SIĘ

Proszę o podpowiedź, czy anglik czuje różnicę znaczeniową między to have i to have got w znaczeniu ja mam

12 lat temu
robertpytel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Siedzi obok mnie Anglik i mówi, że obie formy są jednakowo rozumiane przez nich.
W przypadku mowy o posiadaniu, w brytyjskim angielskim częściej używana jest forma "have got", a w amerykańskim "have", np.:
- I have got a nice house. (BrE);
- I have a nice house. (AmE);



Fragment ze strony: Angielski brytyjski i amerykański - British vs. American English http://www.angielski.nauczaj.com/inne/angielski.php#ixzz1nK998O9v
slawek4
robertpytel - Dzięki. Zadam na forum jeszcze jedno pytanie, podobne. - 12 lat temu
askawska - Tylko sprężaj się, robertpytel, póki Anglik Sławka Czwartego jeszcze obok niego siedzi. :) I póki jeszcze mówi. :) - 12 lat temu
slawek4 - Do końca urlopu przebywam u moich znajomych w Yorkshire. Tutaj na ulicy można zauważyć, że Onie nie są aż tak poprawni gramatycznie. Ale najważniejsze aby rozmawiać i oswoić się z ich akcentem. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie nie odczuje żadnej różnicy. Obie formy są poprawne :)
D
del_michal.prezes

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To zależy od tego jak jest nastawiony patriotycznie.
Część wykształconych Anglików bardzo nie lubi amerykanizmów, a "I have" to amerykanizm wobec brytyjskiego "I have got". Zrozumieć zrozumie, ale nie zawsze będzie to lubił. Choć młodzi Brytyjczycy mówią po amerykańsku.
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

HEJ WSZYSTKIM potwierdzam co napisal Slawek4 (rowniez po konsultacji z Anglikiem i wlasnego doswiadczeniana codziennego).Ale ..decydowanie czesciej mowi sie I've got (ajv got).I have uzywa sie w jezyku bardziej formalnym i oficjalnym.Obie formy sa przez Wyspiarzy zrozumiale. POWODZENIA
Z
zosiaiania

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki