ZALOGUJ SIĘ

szukam ceiczen gdzie moge cos powiedziec

2 lata temuostatnia aktywność: 6 miesięcy temu
nie wiecie jak mam nauczyc sie mowic?? gdzie moge cos nagrac gdzie ktos to skoryguje ???
maryna_85
ang-nsw - Tu możesz mówić - zapisze to co powiesz i przetłumaczy na polski.
https://www.bing.com/search?q=yandex+translate+online&FORM=HDRSC1
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Stosuj shadowing, oglądaj filmy i seriale po angielsku i powtarzaj dialogi za aktorami.
Jak lubisz AmE wgraj sobie aplikację Woodpecker.
Zapoznaj się z najważniejszymi zasadami wymowy: "schwa", "connected speech", "strong and weak forms", znikające litery, sylaby...

Do sprawdzania amerykańskiej wymowy i jej nauki niesamowita jest aplikacja ELSA. Ja się uczę brytyjskiej wymowy to mi ta aplikacja nie zalicza pomijanego w wielu akcentach brytyjskich "r".

Nie ma jednej poprawnej wymowy angielskiej te wszystkie analizatory traktuj trochę z przymrużeniem oka...
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ja po latach nauki zdecydowałem się na korepetycje online z native speakerem.
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zachęcamy do skorzystania z funkcji Trenera wymowy, która dostępna jest w Grach językowych - https://www.etutor.pl/game/pronunciation-trainer
adrianna.wu
Pracownik eTutor
netis7 - U mnie Wasz Trener wymowy działa jak mu się podoba. Czasami rozpoznaje coś kompletnie niepodobnego do tego co mówiłem. - 2 lata temu
jerzy_pozoga - Hi netis7- ja mam takowy program na komp. z W7. musiałem poprawić własną dykcję wzorem aktorów scenicznych i wtedy nagranie tekstowe było prawidłowe. jest jeszcze jeden problem z doskonałością mikrofonu lub twojego sprzętu do owego nagrywania. sprawdź urządzenia dźwięku. Np. ja mam telefon Nokia i zawsze wszystkie osoby rozumiałem ponieważ są wyposażone w filtry antyszumowe do korekcji dźwięku, ułatwiające odsłuch. Powodzenia - 2 lata temu
netis7 - @jerzy_pozoga: całkiem możliwe, że mam problem z dykcją, ale to co program zrozumiał, czasami było kompletnie innym słowem. Co do sprzętu to przeważnie trenowałem wymowę na Samsung Galaxy S9. - 2 lata temu
ang-nsw - Też mam problemy z "Trenerem wymowy". Przede wszystkim tekst wzorcowy jest często niestarannie i zbyt szybko nagrany i trudno go poprawnie powtórzyć. Natomiast po przepisaniu tego tekstu do translatora "Tłumacz Google" można łatwiej wsłuchać się w niuanse wymowy i ją potrenować. Potem spróbować sił w: https://www.bing.com/search?q=yandex+translate+online&FORM=HDRSC1. "Yandex" rozumie to czego nie rozpoznaje "Trener wymowy". Zrobiłem eksperyment wpisując tekst "Trenera wymowy" do telefonu. Potem odtworzyłem nagranie "Trenerowi wymowy" i "Yandex'owi" - "Yandex" rozumie, "Trener" nie. Miałem tekst "Trenera": 'I have some fine, new English flannel'.
"Yandex" rozumie translatora i mnie.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
netis7 - Dzięki za ciekawe podpowiedzi. Właśnie zrobiłem test z dyktafonem. Poprawność 20% - tylko ostatni wyraz. Reszta określona jako niewyraźnie wypowiedziana. Następny przykład: "The movie ended with a very moving scene." - ostatni wyraz usłyszał "saying". Następny "He's got such a big belly!" - 100%!. Kolejny: " Can I ask you a question? - 50% -> "Can I" zrozumiał jako "and", "you" nie zrozumiał. Jeśli chodzi o rozumienie nagranych native speakerów to ruletka. Chociaż... zrobiłem test z google translatorem w trybie rozumienie "ze słuchu" - google dużo lepiej rozumie niż Trener Wymowy. - 2 lata temu
adrianna.wu - Narzędzie Trener Wymowy stara się wychwycić wszystkie wymawiane słowa, ale przy niektórych frazach może nie być tak precyzyjny. Natomiast staraliśmy się na platformie umieszczać nagrania jak najbliższe naturalnemu użyciu języka, dlatego niektóre z nich mogą wydawać się dość szybkie i niezrozumiałe. Eksperymentowaliśmy również z ich komputerowym zwalnianiem, tak samo, jak z wolniejszym czytaniem. Problem polega tutaj na tym, że takie praktyki czasami zniekształcają prawidłową wymowę. - 2 lata temu
netis7 - @AWidelska: podkreślam, co napisałem wcześniej, że Wasz trener wymowy nie rozpoznaje fraz, które są umieszczone jako wzorcowe. Nie rozpoznaje, nawet gdy mówi native nagrany na dyktafon. Co więcej, z testów moich i @ang-nsw wynika, że alternatywne narzędzie rodzą sobie znacznie lepiej. - 2 lata temu
adrianna.wu - Dziękujemy za przekazane uwagi. Potwierdzam, że zostały przekazane do odpowiednich osób w naszym zespole. Nie możemy zagwarantować wdrożenie zmian, ale na pewno pochylimy się nad tą sprawą. - 2 lata temu
jerzy_pozoga - Pani AWidelska- dziękuję za wyrozumienie naszych spraw. Również i ja jestem zainteresowany poprawnością w rozumieniu mojej wymowy. Odsłuchuję wielu anglojęzycnych tj. Indie, Pakistan , Walia, Księcia Karola, itp. i chociaż bywają różnice w akcentach, urywane końcówki, brak łączników w odsłuchu, to pragnę aby wzory głosowe na naszym Et. bywały zrozumiałe. I dziękuję za uwagę. Pozdrawiam. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.