ZALOGUJ SIĘ

Applikacja Woodpecker - Language Learning

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
"Woodpecker Learning is a software company that provides apps for language learners. We integrate dictionaries with foreign language content and using innovative tools, enable language learners to immerse themselves in content designed for native speakers."
Dobra aplikacja. Pisałem kiedyś, że chciałbym aby aplikacja Etutora miała czytnik książek lub przeglądarkę aby podczas czytania strony, książki, artykułu można było zobaczyć tłumaczenie i za jednym zamachem dodać do powtórek zwrot, słówka do procesu nauki.

Dla mnie największe wady tej aplikacji to mała liczba brytyjskich kanałów YouTube i słaba nawigacja.

Podobno Netflix ma podobną funkcje ale na komputerach stacjonarnych.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Hi Piotrze- a ja mam pytanie w związku z tym "Woodpecker". Tam jest napisane "...designed for native speakers."
A ja "średniak ", czy mam /miałbym szansę poprawić ocenę w mojej nauce tym programem? Pozdrawiam.
( ps. Ja polubiłem mojego eTutora.pl i obawiam się mieszać w sposobie nauki prosto z Londynu. Hm...? )
jerzy_pozoga
piotr.grela - Cześć Jurek! Witam wszystkich!
Ja też lubię jeszcze Etutora. Ale ta platforma trochę technologicznie słabo się rozwija a właściwie wcale :-( To chcę zaakcentować moim postem.

Tylko brakuje mi aplikacji która z filmów, artykułów, książek interesuje mnie słownictwo automatycznie dodawała by do powtórek.

Teraz sobie radzę tak, że podczas czytania czy oglądania robię screenshoty, zrzuty z ekranu i wysyłam je emailem.
Następnie wyświetlam je drugim urządzeniu tablecie a na pierwszym wklepuje ręcznie do słownika Diki.pl.

Może warto pomyśleć o kursie angielskiego na urządzenie typu: "Oculus".
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Jurek nie jesteś taki średniak, znasz bardzo dobrze jezyk niemiecki i angielski dobrze, to wiesz o co chodzi w nauce języków obcych.

Mi to jeszcze dużo brakuje do poziomu NY-NY (Kajetana) czy Maxyma.


Ale"content designed for native speakers" czyli zawartość oglądana przez naitivow.

Etutor jest zawsze w pierwszej kolejności w mojej kolejności nauki angielskiego.

- Etutor
- BBC EastEnders Shadowing
- Reading News
- YouTube Podcasts
- YouTube English Lessons
- Reading Ebooks + Audio
- Word Forum Grammar
- Netflix - Shadowing
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pracujemy nad rozszerzeniem do przeglądarki Chrome słownika diki.pl i może ono okazać się dla Panów pomocne. Rozszerzenie wymaga jeszcze ulepszeń, ale jeśli jesteście zainteresowani testowaniem, to prosimy o kontakt na adres e-mail [...]@diki.pl
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale ja to robię za pomocą 2 kliknięć. Służy mi do tego rozszerzenie do Firefoxa Swift Selection Search. Zaznaczam słowo i za pomocą tego dodatku otwieram Diki na danym słowie. Rozszerzenie to, po zaznaczeniu fragmentu tekstu, zapewnia mi dostęp do wielu stron za pomocą jednego kliknięcia. W moim przypadku są to np. YouTube, Google, Google translator, Diki, Allegro... i jeszcze kilka ;D
N
netis7
piotr.grela - Netis działa to na komórce czy tablecie? Jest jakaś aplikacja do Netflixa, która ma wbudowany słownik... ale działa tylko na komputerach stacjonarnych i lapopach. - 2 lata temu
netis7 - Niestety, tylko na komputerze: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/swift-selection-search/

Firefox na komórki ma bardzo mało dodatków.
- 2 lata temu
piotr.grela - Podobne jest rozszerzenie do Google Chrome dla Netflixa https://youtu.be/fuDJ1BfDT14 - 2 lata temu
netis7 - Na Firefox jest jeszcze rozszerzenie "Reverso". Ja je używam do tłumaczenia krótkich fragmentów lub pojedynczych słów. Przypomniało mi się jednak, że ma ono opcję do napisów działającą na YouTube, Amazon, TED i Netflix. Samo tłumaczenie działa fajnie, ale mi nie podeszło, bo zmienia ono sposób wyświetlania napisów i wolę ten oryginalny z YouTube. Dodatek może również tłumaczyć PDF. Ma też aplikację na Appla i Androida. https://context.reverso.net/t%C5%82umaczenie/ - 2 lata temu
netis7 - Ja uczę się gównie na PC-cie. Jak coś robię na smartfonie, to wystarcza mi Google Translator. Wywołuję go z paska bocznego, mam takie coś oryginalnie w Samsungu, ale można go (translator) też przypiąć do paska powiadomień. Więc 2 kliknięcia i wpisuję głosowo, a jak mnie nie rozumie to ręcznie. - 2 lata temu
piotr.grela - Reverso super portal zwłaszcza do takich języków jak hebrajski, arabski, chiński czy rosyjski. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki