ZALOGUJ SIĘ

Far Cry 6 w wersji hiszpańskiej

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: rok temu
Ciekawa jestem czy są tutaj jakieś osoby, które w wolnym czasie lubią troszkę sobie pograć. Akurat tak pięknie się złożyło, że po raz pierwszy od rozpoczęcia serii gier Far Cry, wydawnictwo Ubisoft zdecydowało się na zrobienie części w wersji hiszpańskiej (jako wersji oryginalnej).

Gra weszła na rynek 7 października tego roku i jest osadzona na fikcyjnej wyspie Yara, której klimat ma przypominać Kubę. Moim zdaniem jest to znakomita okazja, dla tych co chcą polepszyć swój hiszpański, aby poprzez zabawę poszerzyć swój zakres słownictwa jak i rozumienie ze słuchu, jako że scen bogatych w dialogi jest co niemiara, a do tego jadąc pojazdami możemy słuchać znanych hiszpańskich przebojów takich jak ''Havana'' Camili Cabello, ''La Gozadera'' Gente de Zona czy ''Cocomanimbo'' Ricky'iego Campanelli.

Far Cry jest to first-person shooter w otwartym świecie, który jest przepiękny i rozległy oraz bogaty w zwięrzęta (na które można polować). Ja sama na razie spędziłam ok 5h grając w Far Cry 6, i chociaż przynajmniej na razie nie jest to moja ulubiona część to zostałam niesamowicie pozytywnie zaskoczona tym, że została wydana po hiszpańsku (spodziewałam się standardowo angielskiego). Według Google gra ma 4 gwiazdki na 5, więc z tego wynika że większości się ona podoba :)
avayorica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Oo, jeśli chodzi o gaming, to ja w miarę na bieżąco jestem. Sam ostro gram w star wars battlefront 2, a tak poza tym to niezbyt, jeśli już, to raczej oglądam streamy na twitchu z różnych gier. W Far Cry grałem, ale tylko jedną część, już nie pamiętam, która to była, pewnie 4 albo 5.
Co do hiszpańskiego, to ciekawa obserwacja, że w grze to jest temat przewodni i wszystko w klimacie latino. Hiszpana uczyłem się trochę w liceum. Niestety od tego czasu nie miałem za bardzo kontaktu z językiem, a może trochę szkoda, bo przyjeżdżają do mnie do Olsztyna hiszpańscy studenci z Erasmusa - można by było trochę porozmawiać ;p
Miałem podobne odczucia co do gier z serii Metro. Akcja jest osadzona w moskiewskim metrze i jest dostępna oryginalna wersja z rosyjskimi dialogami, którą zawsze wolałem od angielskich dialogów ze średniawym, słowiańskim akcentem. Noo i po tym, jak się nasłuchałem rosyjskiego w grze, miałem ochotę, żeby się go nauczyć i jakoś wyszło, że powoli zacząłem poznawać podstawy, a potem wziąłem jako język na studiach. Do tej pory lubię oglądać filmiki po rosyjsku i w sumie poza angielskim to byłby główny język, które chce się uczyć. Więc coś w tym jest, że gry czasem mogą zmotywować do nauki ;)
N
NY-NY
piotr.grela - Rosyjski to piękny język. Szkoda, że za moich szkolnych czasów nie miałem Ebooków, YouTuba i innych interaktywnych pomocy. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wow! Jestem w dosyć dużym szoku, że jednak znalazłam tutaj gracza :D Serię Metro jak najbardziej znam, choć sama nigdy w nią nie grałam. Niestety rosyjskie klimaty mnie zbytnio nie pociągają, chyba dlatego że w życiu jak już trafiłam na jakiś Rosjan to nie byli za fajni. Śmieszne jest, tak jak mówisz, że z pozornie przypadkowych rzeczy, jak chociażby granie, można stworzyć cele na przyszłość.

Też kiedyś oglądałam inne osoby grające w gry, co może wydawać się głupie, ale ja tam uważam że jak coś robi się w obcym języku to nigdy tak naprawdę głupie nie jest. Teraz czasami zdarza mi się zerknąc na to co nagrywa xAcceptiion, którego można znaleźć na Facebook.
avayorica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No pewnie, granie albo oglądanie filmików z gier może dużo pomóc albo zachęcić do nauki. 95% rzeczy, które oglądam w necie, jest po angielsku, więc kontaktu z językiem nie brakuje.

Co do tych niepozornych rzeczy, to miałem też tak z francuskim, bo pewnego razu usłyszałem w oryginale operę "La fille du régiment”, która potem stała się moją ulubioną, więc bardzo chciałem nauczyć się francuskiego, żeby rozumieć bez napisów. Tutaj trochę trudniej, bo cały czas nie mogę się zebrać, żeby zacząć, ale cel pozostaje ;)
N
NY-NY
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy po tym kursie języka hiszpańskiego, który udostępnia nam eTutor dałoby się cokolwiek - nawet z tak prostej gry - zrozumieć, oprócz takich jakichś najbardziej podstawówek słówek, zwrotów? Wątpię...
A
Adam_KOWAL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po wszystkich Twoich wpisach udzielonych dzisiaj w serwisie nawet nie chce mi się zbytnio z Tobą dyskutować @Adam_KOWAL, bo mamy zupełnie inne odczucia co do nowo dodanego języka do eTutor.
Jednak odpowiadając na powyższe pytanie - żeby móc ustalić w jakim stopniu aktualnie dostępny kurs pomógłby w zrozumieniu gry, najpierw trzeba byłoby go całkowicie przerobić, a wątpię że na dzień dzisiejszy jest chociaż jeden użytkownik który tego dokonał.
Założenie tego postu jest takie, że od początku nauki języka, nawet jak się go totalnie nie zna, jest otoczenie się nim w codziennych czynnościach, tak aby przyzwyczaić się do jego melodii i powoli wyłapywać pojedyncze słowa. Jeżeli ktoś już zna inny język obcy, np. angielski czy francuski, to już na wstępie będzie do przodu z hiszpańskim. Grę można ustawić tak aby dialogi były w oryginale, czyli po hiszpańsku, i dołączyć do tego polskie napisy. Na takiej samej zasadzie przecież ludzie uczą się nowego języka z filmów czy seriali. Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek opierał całą swoją naukę na jednej platformie językowej.
avayorica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki