ZALOGUJ SIĘ

Cared and I've never cared

14 lat temu
W tekście piosenki jest napisane Never cared for games ...
a poniżej I've never cared ... Dlaczego nie wystarczy samo never cared .
C
czaruncio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

W tekstach piosenek często występują błędy, gdyż najważniejsze w nich jest, aby dobrze się śpiewało daną frazę, a nie, aby była ona poprawna gramatycznie. Oczywiście poprawnie jest "I've never cared".
K
k.stencel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym tego zwrotu nie nazwała błędem, tylko takim szykiem zdania, który występuje w piosenkach i wierszach.

Można by to tutaj przetłumaczyć tak:

Never cared for sth - dosłownie: Nie obchodząc się czymś, czyli mając w d(!!!) coś, nieinteresując się czymś
Wampirka
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu
kawika - "Nie obchodząc się czymś???" Co to za bełkot, ani to polski ani żaden inny język. - 14 lat temu
Wampirka - Naucz się czytać Kawika! "dosłownie" czyli nie gramatycznie, tylko tłumacząc każde słowo tak jak zostało użyte! Tak się składa, że mi ten bełkot pomaga w zrozumieniu tego zdania. - 14 lat temu
Wampirka - Najpierw przetłumaczyłam tak jak było dosłownie, a potem odzwierciedlając sens tego zdania. Wiadomo, że w angielskim nie tłumaczymy wszystkiego dosłownie,... - 14 lat temu
Wampirka - ... ale zastanawiając się nad niektórymi zdaniami dobrze jest najpierw to zrobić a dopiero potem zastanawiać się nad poprawnym tłumaczeniem! - 14 lat temu
Wampirka - Chciałam pomóc, tak jak potrafię, a tu proszę.
Tylko na tyle Cię było stać? Żebyś chociaż sama od czasu do czasu próbowała komuś pomóc, a nie tylko krytykować!
- 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy zwróciliście uwagę na to jak śpiewane są słowa "way" i "say"?
Lionfish

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki