ZALOGUJ SIĘ

Jaki podcast teraz? (ze słownictwem na poziomie A2).

zmodyfikowany: 12 lat temu
Dotychczas słuchałem podcastu:

http://learnenglish.britishcouncil.org/en/elementary-podcasts

I byłem bardzo zadowolony - urozmaicona tematyka, fajna żywa dyskusja i język. Niestety właśnie dotarłem do 3 serii i masakra. :( O ile dwie pierwsze serie świetnie się słuchało, to w trzeciej ktoś doszedł do wniosku że wymowa jest zbyt szybka i obecnie tempo jest takie jakby flegmatyk przeżywał, że mu żółw uciekł. Trzeba sobie innego podcastu poszukać :(

W związku z tym mam pytanie. Co polecacie dla osoby ze słownictwem w okolicy A2, a jednocześnie z naturalną wymową? Niech ona będzie chociaż tak szybka jak ta z poziomu A1/A2 na etutorze (chociaż uważam, że jest ona dość wolna).

Podsumowując, potrzebuję czegoś z dość prostym słownictwem (A2), ale z naturalną wymową - nie taką, że słowo "hello" wymawiane jest 3 sekundy, bo mnie krew zalewa. ;)
Najlepiej aby trwało to chociaż kilkanaście minut, bo słucham tego w drodze z/do pracy.

PS. A podcast z linku powyżej jest naprawdę świetny, a gdy ktoś ma problemy ze zrozumieniem 1 i 2 serii i uważa, że wymowa jest zbyt szybka, niech zacznie od trzeciej, na pewno będzie zachwycony.
R
radmar2
ciasteczka - Witaj,radmar2,czy znalazłeś może teksty do tych podcastów(załączony link)?Pytam,bo ja nie mogę znaleźć, a nie wszystkie teksty rozumiem.Jeśli udało Ci się znaleźć to mógłbyś mi wskazać gdzie się znajdują?Z góry dziękuję. - 12 lat temu
radmar2 - ciasteczka: Dialog jest przy każdym podcaście, klikasz na link "instructions & download" i rozwija ci się do pobrania kilka elementów - m.in. "download transcript" i "download support pack" (transkrypcja + różne ćwiczenia do danego podcastu). - 12 lat temu
ciasteczka - Bardzo dziękuję! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Konkretnych podcastów raczej nie podam (sama "przerabiam" british council i jestem może na 4 podcaście? ;P), ale może tu coś znajdziesz dla siebie?

https://www.diki.pl/radio/podcasty/
granat
granat - Ooo, z tego co pamiętam to bardzo mi przypadł do gustu "China232 Fun English Lessons ", również jestem na A2 i prawie wszystko rozumiałam + jest całkiem ciekawe ;) - 12 lat temu
radmar2 -
Dzięki, stronę diki z podcastami znam. Problem jest tego typu, że podcasty dla A1/A2 są zwykle bardzo wolne, a te z B1/B2 mają już dość ciężkie słownictwo i często zdarza mi się gubić wątek. Ten z British Council był dla mnie idealny, słownictwo było proste, natomiast wymowa w miarę naturalna.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
radmar2 - [c.d.]
Dzięki temu mogłem to płynnie słuchać ze zrozumieniem praktycznie 100% treści. Podcasty z B1/B2 mają tą wadę, że zbyt wiele słownictwa jest dla mnie niezrozumiałe i tracę płynność słuchania. Natomiast większość podcastów z A1/A2 ma bardzo wolną wymowę co może jest i słuszne, ale po 8 miesiącach z etutorem i w miarę normalną wymową, podcasty te mnie po prostu drażnią.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
radmar2 - [c.d.]
Natomiast obecnie w etutorze kończę przyswajanie słownictwa z A2 i o ile książki dla B1/B2 mogę sobie spokojnie czytać (bo mam czas aby pomyśleć jak się zdarzy jakieś zamotane słownictwo/konstrukcja gramatyczna, o tyle na podcasty na tym poziomie jeszcze dla mnie za wcześnie.
- 12 lat temu
granat - Hmm..a ja właśnie na odwrót. :) Przerobiłam słownictwo A2 i mogę spokojnie słuchać podcastów B1/B2, ale z książkami - nawet typu A2 - mam problem. Najlepiej słuchać podcastów z wyższego poziomu, wkrótce można się oswoić z językiem, a ewentualne braki wklepywać w słownik :) - 12 lat temu
radmar2 - granat:
Zapewne masz rację. Tylko jak pisałem słucham tego głównie w drodze do/z pracy, więc mam ograniczone możliwości aby w tym czasie sięgać po słownik, czy też cofać po kilka razy, aby załapać kontekst.

Te z British Council 2 serie przerobiłem w około 2 miesiące na tej zasadzie, że każdej części słuchałem ze 2-3 razy, a jak mi się znudziła, to brałem się za następną.
- 12 lat temu
radmar2 - [c.d.]
Poza tym, w domu czasami sięgałem do dialogów i zakreślałem sobie słówka, których nie rozumiałem i wykonywałem inne ćwiczenia. W tym sensie jestem na 6 dialogu z 1 serii i jeszcze długo pewnie będę z nich korzystał. Potrzebuję jednak czegoś co mógłbym w miarę swobodnie posłuchać (nieskomplikowane słownictwo), a przy tym aby krew mnie nie zalewała, gdy ktoś wymawia swoje kwestie z prędkością ślimaka.
- 12 lat temu
radmar2 - [c.d.]
Zresztą każdy może porównać sobie np. początkowe podcasty z 1 serii i 3 serii i zapewne przyzna mi rację, że trochę przesadzili z tym co się tam dzieje obecnie.
- 12 lat temu
absolwentka - Może kup sobie jakąś książkę po angielsku z audio. - 12 lat temu
granat - Wiecie co, zmotywowaliście mnie do częstszego słuchania podcastów :) Wrzuciłam kilka na mp3kę i szykuję dosyć długi spacerek.. ;)
Co do China 232 - naprawdę warto, chłopaki mówią zrozumiale, naturalnie i zazwyczaj wyjaśniają trudniejsze słowka. ;)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

podcasty to świetny sposób na naukę
K
kresska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

absolwentka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
radmar2 - Dzięki za listę. Poszperam i pewnie coś dla siebie znajdę, myślałem, że może polecicie coś konkretnego z czego sami korzystacie. Tak jak zrobiła to koleżanka granat. :)

BBC było by fajne gdyby nie ich chora polityka - brak mp3-ek. Oczywiście wszystko można ominąć, tylko po co sobie i innym komplikować życie.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Ja słucham na razie dialogów z moich prywatnych kolekcji;p, które sobie wrzuciłam na mp4. Za podcasty też zamierzałam się zabrać, ale jeszcze nie teraz. Wybór padł na te o których piszesz w poście. Z 2 przesłuchałam jakiś czas temu. Zobaczę czy takie ślimacze tempo tam jest, później;) Może mi będzie odpowiadać;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

http://www.lingq.com/learn/en/welcome/ tutaj jest bardzo duzo materialow do sluchania i nie tylko
D
Dex92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja polecam słuchać poprostu radia BBC czy jakiegoś innego.
Naturalna szybkość mówienia
Naturalny codzienny język używany potocznie :)
I zawsze się można czegoś dowiedzieć.
D
declerc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

najlepszy jest jak już pisała absolwentka
>eslpod.com
polecam też podkasty bbc, osobiście słucham dwu:
>The English We Speak
i
>6 Minute English
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki