ZALOGUJ SIĘ

Programy, aplikacje, strony itd do nauki/cwiczenia wymowy

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Dzien dobry wszystkim,

Czy ktos moglby cos podrzucic? Czy to do czynnej nauki/cwiczenia wymowy, czy nawet sluchania wymowy, najlepiej brytyjskiego ang.

A moze cos z subtitles, do sluchania?

Mam znajomego Portugalczyka, cudowny czlowiek. On nawet zna angielski, niestety tylko biernie, jego wymowa..... absolutna tragedia, bardzo trudno ludziom go zrozumiec i to go frustruje. I wtedy on uczy sie nowych slowek i konstrukcji. I mota sie jeszcze bardziej.

Chce mu cos podrzucic. Mysle jednak, ze wszyscy mozemy skorzystac z takich zrodel, stad prosba na tym forum.

Z gory dziekuje,
M
Misha2020

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Na stronie Forvo w opcji e-learning jest dostępny kurs wymowy dla różnych poziomów w formie fiszek. Aby z niego skorzystać, trzeba założyć bezpłatne konto, aby strona mogła śledzić postępy. Dostępne są różne poziomy, od początkującego do zaawansowanego. Program działa w formie fiszek: najpierw pokazuje słówko, które trzeba wymówić, a potem można odsłuchać nagranie tego słowa wykonane przez native speakerów i porównać swoją wymowę z tym wzorcem. Jeśli jest dobrze, przechodzimy do następnego słówka (system ten działa podobnie jak system powtórek tu na Etutorze). Link do strony: https://forvo.com/elearning/

Na Youglish.com można odsłuchać autentyczne nagrania danego słowa, z podziałem na akcent brytyjski, amerykański, czy australijski.

Jeśli chodzi o pełnowartościowy kurs wymowy, za darmo raczej czegoś takiego nie znajdziemy w Internecie. Płatny i dosyć drogi kurs wymowy brytyjskiej wydała niedawno Lucy z Learn English with Lucy.
Perdita
Misha2020 - @Perdita, dziekuje serdecznie za bardzo pomocne informacje oraz za w pelni wyczerpujace wyjasnienia. - 3 lata temu
Misha2020 - Widze ten kurs za £250. Wg mnie, jezeli ten kurs jest rzeczywiscie "pelny", i jezeli jest tam duzo przykladow i cwiczen, to moze to byc dobra inwestycja, nie jest to niewiadomo jak wysoka cena dla wielu osob, ktore zarabiaja w funtach, a korzysc moze byc ogromna, biorac pod uwage rowniez to, ze renomowani 1;1 nauczyciele licza sobie £40 za godzine + koszty dojazdu. Wiec to odpowiednik szesciu godzin nauki prywatnie.

Oczywiscie przejrze jej inne nagrania, sprawdze kwalifikacje, poszukam opinii oraz zapytam ja bezposrednio. Czy Ty/ktos znajomy macie jakies doswiadczenia z tym kursem?
Jeszcze raz bardzo dziekuje.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
piotr.grela - Ah, Lucy jako jeden z nielicznych YouTuberow, delikanie mówiąc denerwuje mnie.
250 quid it's a little rip off!
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - Czy ona w ogole ma jakies kwalifikacje? Sprawdze to.

A tak czy inaczej popatrze na to co powrzucala, dostepne za darmo oczywiscie.

@Perdita, jeszcze raz wielkie dzieki za namiary na Lucy i za Forvo. Popatrze tam dokladnie.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest jeszcze chłopak, Brytyjczyk, który prowadzi kurs wymowy- angielski brytyjski.
Ma swój kanał na YouTubie, z tego co pamiętam jest kwalifikowanym nauczycielem angielskiego.

Oto linki do niego, na kanał YouTube i do kursu wraz z cenami, opisem i najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami.
Pamiętam, że kiedyś, jak się tym kursem interesowałam, to przy zapisaniu się do newslettera, można było dostać lekcję próbną.
Można poszperać na jego stronie i tam chyba są jakieś próbki jego kursu.

Linki:

https://www.youtube.com/c/ETJEnglish/videos

https://www.etjenglish.com/

https://www.etjenglish.com/courses/british-pronunciation-programme
?
Gość
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - @naukaonline Serdecznie dziekuje! Popatrze na to, co on oferuje, poszukam probek. VERY MANY THANKS! I AM REALLY GRATEFUL. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - You are welcome ;) - 3 lata temu
Gość - Sprawdziłam, jest lekcja próbna na samym dole strony po otwarciu drugiego linku. - 3 lata temu
Misha2020 - Tak, widze, dziekuje bardzo. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Just had a brief look and the bloke impresses me a lot. Personally, I like him more.

Lucy seems ever so pleasant and also knowledgeable; but to me she concentrates on her look just a fraction too much, I would rather she stopped repeatedly waving and flicking her hair, put it back in a ponytail and let us concentrate on A, U, E, Y, I...... eg in the tongue twisters video :-)
Just the first impression, I might change my mind, though and will certainly check her videos. They look interesting.

BARDZO DZIEKUJE za namiary na Lucy oraz "faceta".
M
Misha2020
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Gość - Ja też nie lubię, gdy prowadzący za dużo gestykuluje, bo to mnie rozprasza i gubię sens jego wypowiedzi.
Obraz wtedy jest za bardzo ruchomy i zamiast słuchać co mówi autor- obserwuję machające się ręce, kiwającą się głowę i poprawiane włosy.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - Dokladnie tak. Jeszcze raz dziekuje. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - Proszę bardzo. - 3 lata temu
Misha2020 - Ta pomoc miala byc nie dla mnie, ale jak teraz patrze na te kursy, to mnie zaczelo korcic..... Na ta chwile, szczegolnie ten "kolesiowy" kurs. Kto wie.... - 3 lata temu
Gość - Tak, w opisie było, że to dla znajomego.

Ja też się już wtedy nastawiłam na ten "kolesiowy" kurs , ale znalazłam inny " Say It Right", polskich nauczycieli, z Uniwersytetu Śląskiego, chyba nie pomyliłam uczelni, i na tamten czas on był dla mnie lepszy, bo jest prowadzony po polsku.
Ale kurs tego chłopaka mam ciągle w tyle głowy.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - Dziekuje rowniez na ten namiar, moze komus innemu na tym forum przyda sie ta informacja.

Moj Portugalczyk jezykiem polskim jako takim nie wlada, takze na ten kurs sie nie zalapie, on zna tylko 2 slowa, prawdopodobnie nauczyl sie ode mnie, jedno to „boze!” z dlugobrzmiacym „O”, a drugiego slowa... nie wyjawie, nie jest to ciezki kaliber ale tak czy inaczej nie mam sie czym chwalic.
- 3 lata temu
Misha2020 - Ten "kolesiowy" naprawde do mnie przemawia. £200 to nie jest makabryczna kwota, a korzysc na cale zycie. Na 100% sa tam rzeczy, ktorych nie wiem. No i on sziedzi w jednym miejscu!! ;-) To naprawde pomaga, gdy ludzie wrzucaja lekcje probne. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - Suma nie jest niska, ale też byłam skłonna wykupić ten kurs.
Słuchałam jego filmików bardzo długo i wiedziałam, że mogę zaufać jego wiedzy.

Natomiast ten polski kurs wymowy, jego prezentację można było znaleźć na You Tubie.
Ale widzę, że już nie ma jej, została usunięta.
Ale kurs jest bardzo dobry, z wymową do wyboru: brytyjską lub amerykańską.
Bardzo dużo ćwiczeń, filmików instruktażowych jak prawidłowo wymawiać itd.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - Mam takie samo odczucie co do jego osoby. A poza tym on sie przedstawia jako wykwalifikowany nauczyciel specjalizujacy sie w nauce wymowy.

A na imie ma.... Elliott!. Z podwojnym t. Elliocie, przepraszamy za nazywanie Cie kolesiem.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - Tak, właśnie wspomniałam o tym powyżej, że ma w tym kierunku wykształcenie i wie co mówi.

Młodo wygląda, choć już trochę czasu uczy, łatwo więc Elliotta nazwać kolesiem ;)
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, tak, wiem, ja naprawde czytam dokladnie, to co piszesz. Z wdziecznoscia!
M
Misha2020
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Gość - zauważyłam :)), dziękuję. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - odnośnie lekcji próbnych...

Mam wrażenie, że jeśli ktoś wrzuca lekcje próbne, to tak jakby mówił: spróbujcie, przetestujcie, nie mam nic do ukrycia, nie ryzykujecie.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - Dokladnie. I wg mnie lekcja probna Elliotta jest naprawde bdb.

Mnie kiedys troche uczyla wymowy wykwalifikowana brytyjka, super kobieta, ale potem trudno mi to bylo pogodzic z praca, dojazdy do niej byly dalekie i tak jakos sie to rozeszlo po kosciach. Teraz bardzo zaluje, ale i tak mnie sporo nauczyla.

Robila dokladnie tak samo, pokazywala ulozenie jezyka za pomoca dloni itp.

Po przyjrzeniu sie zawartosci tego kursu mysle ze taka powtorka ze wszystkiego by mi sie przydala, mysle, ze czlowiek po jakims czasie po prostu przestaje kontunuowac dobre nawyki ktore mu sprawiaja trudnosc, ulatwia sobie, wraca do nieprawidlowej wymowy tam, gdzie najtrudniej.

Jeszcze raz serdecznie dziekuje.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - Tak, zgadzam się.

Bardzo proszę.
Ja również dziękuję.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam aplikację ELSA do AmE jest super. Do BrE znalazłem Speakometer,
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.datawide.speakometer
ta aplikacja jest taka sobie.

Do nauki wymowy używam metody - shadowing - imitację powtarzanie dialogów za aktorami.
Nie za bardzo przepadam za BBC ale ich aplikacja BBC Iplayer i serial EastEnders pomógł mi znacznie poprawić moją wymowę.

Na Netflixie też są ciekawe seriale brytyjskie np. "Only fool and horses"
Ale ktoś z aplikacji Netflixa przeniósł przycisk pauzy z lewego dolnego rogu na sam środek i shadowing z telefonu, tabletu nie jest już taki przyjemny.
Pisałem emaila do Netflixa ale chyba nic sobie z tego nie zrobią.

Oprócz Elliota, do BrE - Emma też jest niezła. https://youtube.com/c/PronunciationwithEmma

Bardzo pomogła mi w zrozumieniu brytyjskiej wymowy książka id firmy: https://pronunciationstudio.com/
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@piotr.grela Wielkie dzieki, jestes pomocny jak zawsze. Poryje w tym o czym wspominasz.

BTW, wielkie dzieki za „Ucz sie angielskiego z Korwinem-Mikke”. Wyrzucilo mi Twoj post zupelnie przypadkiem. Absolutny szok. Dostarczyles mi rozrywki na caly wieczor. No i wiele udalo mi sie nauczyc, oczywiscie!

Serdecznie dziekuje wszystkim za wklad.
M
Misha2020

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja ze swojej strony polecam aplikację którą przypadkowo odkryłem. PES - Practice English Speaking https://pes.devexps.com/ Służy do nauki mówienia poprzez ciągłe powtarzanie i odpowiadanie na proste pytania. Jest również wiele podcastów i opowiadań.
R
rafko12
Misha2020 - @rafko12 Bardzo serdecznie dziekuje Ci za pomoc. Jeszcze dzisiaj sie temu przyjrze. Z Twojego opisu wyglada na to, ze jest to dokladnie to, czego szukam. Wielkie dzieki! - 3 lata temu
piotr.grela - Ja też dziękuję, sprawdzę tą apkę. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak Wasze opinie dotyczące tej aplikacji PES?
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki