ZALOGUJ SIĘ

Do you hungry? vs Are you hungry?

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Mam problem z tym kiedy używać do a kiedy be. Które pytanie jest właściwe? Jak zapytać dziecko czy jest głodne? Are you hungry? Do you hungry? Jeśli to możliwe, proszę o uzasadnienie odpowiedzi.
K
karrammba
piotr.grela - hungry - przymiotnik, - głodny, nie może być z "do", musi być użyty odpowiednią formą czasownika - "to be" (am, are, is)

sleepy - śpiący
Are you sleepy? - Czy Ty jesteś śpiący?

mad - szalony
Is she mad?

"Do" można by użyć do czasowników : write, sleep, run, look, watch i tysiące innych...

Do you watch TV ? Czy oglądasz TV?
Do you sleep with my wife? Czy sypiasz z moją żoną?
(Wash you legs before you sleep in my bed with my wife :-) )
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Jeżeli pytasz się o to czy ktoś lub coś "jest", to używasz do pytań czasownika "be" czyli "być" np. are you.. , Is she... To jest odpowiednia forma dla Twojego zapytania - Are you hungry?

W przypadku pozostałych czasowników stosujesz "do". Jest to operator służący do tworzenia pytań w czasie Present Simple. W innych czasach będą inne opearory.

Czasowniki modalne np. can, would itd. nie potrzebują operatora ani czasownika "be". Są samowystarczajace np. Can you dance?
Tandess1
ang-nsw - Mógłbyś podać po kilka zdań przykładowych ilustrujących to wyjaśnienie? - 3 lata temu
Tandess1 - 1) Pytania z czasownikiem "be" - "być" (czyli w naszej odmianie - jestem, jest, są, jesteśmy, jesteś)

Are you a student? Czy jesteś studentem?
Are they hungry? Czy oni są głodni?
Is she a mother? Czy ona jest matką?

2) Pytania z operatorem "do" w przypadku Present Simple, stosowane do pozostałych czasowników (za wyjątkiem modalnych). W innych czasach będą inne operatory i też mogą być inne formy czasownika.

Do you go to work? Czy chodzisz do pracy?
Do you live in Warsaw? Czy mieszkasz w Warszawie?
Do you like cooking? Czy lubisz gotować?
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Tandess1 - 3) Czasowniki modalne, czyli takie, które nie potrzebują obecności operatora oraz innego czasownika.

Can you swim? Czy potrafisz pływać?
Should I do this? Czy powinnam to zrobić?


Ps. jestem kobietą - to tak odnośnie Twojego wpisu "mógłbyś". Wiem, że mój nick może zmylić :)
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
ang-nsw - Dzięki i sorry! - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki