ZALOGUJ SIĘ

Kiedy można poprawnie używać w zdaniu słowa "of" ?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Zależy mi na prostym i skutecznym wyjaśnieniu tego. Proszę o wyrozumiałość, gdyż dopiero od podstaw uczę się języka.
Noteyo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

aga.p
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przypomniała mi się jedna rzecz
po oglądnięciu vloga o słabych formach: https://youtu.be/2l0GuRgRIKw

Ja często robię taki błąd akcentując tak samo wszystkie części zdania, przez to brzmię nienaturalnie dla naitive'a.
Tak samo jest z "of", które rzadko ma mocną formę /ɒv/, prawie zawsze wymawiane jest w formie słabej - /əv/
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W języku angielskim jest wiele słów, których znaczenia bez kontekstu, czy miejsca wystąpienia w zdaniu nie ma sensu analizować oddzielnie. Ot, choćby wyrażenie "of course" z rzeczonym "of". Czy np. "Put it down at once" (odłóż to natychmiast) analizowane oddzielnie słowo po słowie ze słownikiem, nie powie Ci nic na temat jego znaczenia. https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=put+it+down+at+once
Musisz nabyć pewne wyczucie/obycie językowe, jak ten wyraz funkcjonuje w konkretnych wyrażeniach. Podobnie jest ze słowami: by, to, in, out, on, in, for, up, down i zapewne wieloma innymi o których w tym momencie nie pamiętam. Słowa te oprócz swojego podstawowego znaczenia słownikowego zmieniają sens wielu słów je poprzedzających, niekiedy diametralnie... np. have -> mieć, ale już "have to" -> musieć.
W nauce języka angielskiego trzeba przyswoić znaczenie wielu wyrażeń, gdyż interpretacja pojedynczych słów nic Ci nie powie. Często wyraz ma inne znaczenie w zależności od miejsca w zdaniu np. "too". Polecam naukę popularnych wyrażeń, a nie tylko pojedynczych słów, a po pewnym czasie zaczniesz łapać się na tym, że intuicyjnie zaczynasz rozumieć jak dane słowa ze sobą współegzystują w zdaniu. W ten sposób uczą się dzieci. Nie roztrząsają znaczenia słownikowego "of", tylko uczą się zwrotów z tym wyrazem.
R
radmar2
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.