ZALOGUJ SIĘ

Kiedy powinno się używać rzeczownika 'conversation' jako policzalnego, a kiedy jako niepoliczalnego?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Dzień dobry,
spotkałem się ze stwierdzeniem w słowniku podającym, że 'conversation' może mieć takie znaczenia, w których jest rzeczownikiem niepoliczalnym oraz takie, w których jest policzalny. O czego zależy, której formy powinno się użyć podczas układania zdania? Czy mogę prosić także o przykład zdań z 'conversation' jako rzeczownika policzalnego oraz niepoliczalnego?

Pozdrawiam!
Igor Sosnowicz
Iamhexi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dzień dobry,

zgadza się, "conversation" może być zarówno rzeczownikiem policzalnym jak i niepoliczalnym, a różnica polega na użyciu tego hasła w ogólnym oraz bardziej szczegółowym znaczeniu. Gdy mamy na myśli rozmowę jako ,,wzajemną wymianę myśli i słów" nie podając szerszego kontekstu, możemy traktować to słowo jako niepoliczalne, dla przykładu:

"I haven't spoken to anyone for ages. I have even forgotten what conversation is." = Nie rozmawiałem z nikim od wieków. Już nawet zapomniałem, czym jest rozmowa.

Co innego, gdy mamy na myśli rozmowę na konkretny temat:

"I had a brief conversation with my friend about our weekend plans this morning." = Dziś rano miałam krótką rozmowę z moim przyjacielem o naszych planach na weekend.
klaudia.dol
Pracownik eTutor
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Iamhexi - Dziękuję bardzo, po przeczytaniu całkowicie rozumiem różnicę.
Pozdrawiam!
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki