ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - mechanizm działania

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Czy można prosić o nakreślenie działania mechanizmu powtórek. Mam w nauce ok 2 tys słówek/wyrażeń od kilkunastu miesięcy i mam wrażenie że sporej części nigdy nie widziałem w powtórkach a część mam bardzo często.
R
RedHat

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dzień dobry,

Spowodowane jest to tym, że nie nadał Pan jeszcze oceny nowym elementom, które zostały dodane do modułu powtórek. Aby tego dokonać, należy w pierwszej kolejności wykonać powtórki zaplanowane na dany dzień, a następnie ponownie przejść do modułu, aby rozpocząć nadawanie oceny nowym elementom. Nadanie oceny spowoduje, że słowa trafią do ogólnego modułu powtórek i będą przez system planowane do powtórzenia.

W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcam do skorzystania z pomocy -https://www.etutor.pl/help/repetitions - znajdzie Pan tam między innymi fragment przeznaczony na wyjaśnienie, w jaki sposób nowe elementy trafiają do ogólnego modułu powtórek. Dany fragment zatytułowany jest "Powtórki zaplanowane na dany dzień, a nowe elementy".

Mam nadzieje, że powyższe informacje okażą się pomocne :)
P
paulinawit97
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
tlstar - W prosty sposób wyjaśniając: do powtórek zostały zakwalifikowane, ale jeszcze nie są w codziennym cyklu, te elementy, które są 'w nawiasie'. Dopóki nie wyzeruje się danego dnia wszystkich powtarzanych elementów (tych przed nawiasem) i nie zacznie powtarzać tych 'z nawiasu", to będą one nadal tam czekały na swój /start'. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.