Ustawienie ćwiczenia pamieci słuchowej

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Czy można gdzieś tak ustawić platformę aby w powtórkach słówka lub zdania nie były tylko wyświetlane ale był tylko/także wypowiadane? W ten sposób jak jest często podświadomie ćwiczy się pamięć wzrokową a nie słuchową. Skutkuje to tym, że podczas rozmowy słabiej kojarzymy słówka.
adam.radke

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Przydałaby się taka opcja (przełącznik), aby rzeczywiście można było sobie wybrać wyświetlanie lub odtwarzanie słówka lub wyrażenia. Co na to Etutor? :) Może ktoś się wypowie?
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry :)

W tym przypadku zachęcam do skorzystania z powtórek specjalnych - https://www.etutor.pl/special-repetitions - Moduł ten umożliwia użytkownikom tworzenie własnych zestawów słówek na podstawie list znajdujących się w zakładce "Twoje słówka" i pozwala na całkowitą kontrolę nad przerabianymi elementami. W tym module wybierając sposób przerabiania elementów, możemy wybrać kierunek ich tłumaczenia (z polskiego na angielski/z angielskiego na polski), a podczas ich wykonywania, możemy poprosić system o wymówienie danego słownictwa.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: https://www.etutor.pl/help/special-repetitions
paulinawit97
parseq - Pani Paulino!
Tu nie chodzi o to, by wykazać, że przydatna funkcjonalność jest (już gdzie indziej) dostępna.
Chodzi o najczęściej używany tryb mechanizmu powtórek.
Pomysł Adama R. jest bardzo dobry. Bardzo chętnie włączyłbym sobie głosowe odczytywanie poprawnego rozwiązania na koniec powtórki. W ten sposób miałbym informację zwrotną, czy moja wymowa nie jest przypadkiem błędna. "Atakowanie" mózgu na wielu kanałach (wersja pisana, obrazek, wersja audio) jest z pewnością bardzo cenne również dla wspomagania procesu zapamiętywania. Może warto to potwierdzić u anglistów metodyków?
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
paulinawit97 - dziękujemy za sugestię 🙂 propozycja dodania opcji wysłuchania słówka w powtórkach została przekazana do odpowiednich osób. Nie chcemy gwarantować, że uda nam się ją wprowadzić, ale z pewnością się nad nią pochylimy. Wiele zmian zgłaszanych przez Użytkowników zostało już przez nas wdrożonych, o czym na pewno wiecie. Jednak nie zawsze jest to możliwe lub po prostu dana zmiana musi znaleźć swoje miejsce i czas 🙂 Raz jeszcze dziękujemy za wszystkie opinie! - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Parseq - całkowicie się z Tobą zgadzam i ponownie proszę pracowników Etutora o zastanowienie się nad tym tematem. Z punktu widzenia programistycznego nie powinno być chyba wielkiego problemu, aby taką funkcjonalność wprowadzić.
Foxymf
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
parseq - Nie mam nadziei. Od 12. miesięcy czekam na ułatwienie wprowadzania do powtórek trzech form podstawowych czasowników nieregularnych. Jest to informatycznie jeszcze prostrze, mimo to w tym temacie trwa cisza. - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To nie chodzi o prostą sprawę czy trudną ( przynajmniej nie zawsze). Pewnie najpierw pomysły własne zespołu eTutor, a potem nasze. Jednak mogę potwierdzić że sporo zmian przez nas zgłaszanych jest p
Wprowadzane. Dlatego warto prośby powtarzać.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Obawiam się, że w eTutor jest jeden uprzywilejowany człowiek, który decyduje o zadaniach działu IT.
Nie ma na eTutor giełdy pomysłów (z redagowanymi wpisami idei wszelakich, na które by można głosować), bo jeden uprzywilejowany decydent tego nie potrzebuje. eTutor ma już przecież wiodącą pozycję na rynku.
Stąd niektóre nieskomplikowane rzeczy wloką się (bez końca i deklaracji czy coś będzie) a za to pojawiają się co jakiś czas nowe gry. Pracownicy odpowiedzialni za forum i wsparcie użytkowników, kompetentnie, cierpliwie wspierają, przekazują dalej, ale nic więcej zrobić nie mogą i... sami nie otrzymują wystarczających informacji zwrotnych. Jest za to (a może też dlatego) całkiem spora fluktuacja wśród naszych nauczycieli. Zauważyliście?
parseq
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.