ZALOGUJ SIĘ

Przykładowe zdania do słówek czy tylko słówka?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Witam.

Zacząłem i idę jak strzała z angielskim, ponieważ, ten początkowy materiał to dla mnie raczej powtórka. Ale, czy to dobre?
Moje pytanie brzmi: Czy dodajecie przykładowe zdania do słówek do powtórek?
Bo ja dodaję tylko słówka i lecę po 5 lekcji dziennie. A teraz zastanawiam się, czy nie robić jednej lekcji, ale porządnie, dodając przykładowe zdania. Tylko, czy to nie będzie za dużo? Z drugiej strony, czy będę kiedykolwiek umiał mówić po angielsku, ucząc się tylko gramatyki i pojedynczych słówek?

Bardzo proszę o pomoc. Napiszcie, jak wy się uczycie i ile czasu wam to zajmuje?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Hej, zdecydowanie wg mnie trzeba dodawać wyrażenia i zdania z użyciem danych słówek. W ten sposób te słówka trwale zapamiętasz, bynajmniej tak jest w moim przypadku. Poza tym dzięki temu uczysz się też normalnych zdań z zastosowaniem danego słowa, których możesz użyć podczas mówienia.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na początku ważne są same słówka a potem kolokacje, to dzięki nim szybciej mówimy i więcej rozumiemy, co inni do nas mówią.

Największym problem jest z doborem takich elementów językowych aby przyniósły nam największy pożytek.
I tu jest problem bo inny jest język angielski pisany a inny mówiony, inny jest np. w UK a inny w USA, inny angielski jest na północy UK a inny na południu, inny jest angielski 15 latka a inny 75 latka...

Ale tak jak pisze Foxymf - Marcin, jak powtarzasz słówka i zwroty powtarzaj, też zdania przykładowe aby te elementy móc osadzić w językowym otoczeniu.
Na początku nie dodawaj sobie długich i skomunikowanych zdań do powtórek, szkoda Twojej pamięci i czasu.

Oprócz pięknego języka literackiego, ważna jest znajomość slangu, innych regionalnych odmian angielskiego bo możesz dojść do takiego momentu co ja, poznasz ponad kilkadziesiąt tysięcy słów i zwrotów a dalej nie będziesz rozumiał co ludzie na ulicy do Ciebie mówią.

A jeszcze jedna rzecz, nie spiesz się z lekcjami i wykorzystuj codziennie angielski w praktyce, pisanie, czytanie, słuchanie i mówienie. W porcjach od 5 do 20 minut ale parę razy dziennie i codziennie!

Powodzenia i wierzę, że dasz radę!
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotr, Foxymf to Marcin :) (tak na przyszłość :))
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja nastawiałam się w 100% na praktykę z gramatyki znam podstawy, które zdecydowanie mi wystarczą. U mnie sprawdza się metoda WAŁKOWANIA słówek, przetestowałam kilka razy i bardzo sobie chwalę.
Myślę, że powinieneś się nastawić na komunikację, bo co Ci to da że będziesz się uczył po te kilka słówek dziennie jak ich nie użyjesz w praktyce?
Warto pisać z ludźmi i rozmawiać interent daje wiele możliwości wystarczy trochę poszperać. :))
D
Dominika853

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki