ZALOGUJ SIĘ

Czy istnieje możliwość dodania własnych zdań przykładowych do słówek dodanych ze słownika?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Mam na myśli sytuację, kiedy do własnej listy słówek dodaję słówko z diki. Chciałbym dodać własne zdania przykładowe dla niego.
Próbowałem edytować "tekst źródłowy" mojej listy słówek, ale nie znalazłem rozwiązania. Czy istnieje jakiś znacznik dzięki, któremu mogę dodać tego typu treść do słówek z diki? Zadowalającym rozwiązaniem jest dodawanie notatek, ale ich dodawanie jest żmudne, bo można to zrobić tylko podczas powtórek.
P
pardwa
a.kosmal - Tego typu informacje są zamieszczone na stronie i można je tam bez problemu odnaleźć, tak jak zrobił to @sskorupski ;) - 11 lat temu
pardwa - Wiem, że istnieje możliwość dodawania własnych słówek. Moje pytanie jest o co innego.
Chcę dodać przykładowe zdanie do słówek dodanych z diki.
np.
w "Tekście źródłowym" mam:
"{mid:126675} # along with = razem z (element ze słownika)"
Czy mogę w jakiś sposób dodać do linijki powyżej dodatkowe treści?
Próbowałem w ten sposób:
"{mid:126675} [This is a book.]# along with = razem z (element ze słownika)"
ale po zapisaniu dodany przeze mnie tekst znika.
- 11 lat temu
Gość - Nie wiem czy to ci pomoże, ale proponuję otworzyć Słówka- moje słówka - edycja - dodaj własny element. Tam jest możliwość wpisania poszczególnych słówek i zdań. Może słówko z "diki" wpisać i dodać do tego zdanie? Po wpisaniu daj zapisz. Ja próbowałem, jeżeli w jednej linii za słówkiem dasz nawias kwadratowy i zdanie to powinno pomóc.
Pozdrawiam.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Jak wpisywać własne słówka?

Podstawowym typem elementu jest słówko lub zdanie do tłumaczenia. Zapisujemy je w następujący sposób:

table = stół
chair = krzesło
desk = biurko

Po lewej stronie znaku równości zapisujemy zawsze słówko w obcym języku, a po prawej stronie jego polski odpowiednik. Każde słówko umieszczamy w osobnej linii.

Uwaga: Do rodzielenia słówka w obcym języku i po polsku używamy zawsze znaku równości: =. Inne znaki, w tym myślnik, nie zostaną rozpoznane przez system.

Zamiast pojedynczych słówek można wpisywać całe zdania do przetłumaczenia:

The boy is sitting on the chair. = Chłopiec siedzi na krześle.
The cat is sitting under the desk. = Kot siedzi pod biurkiem.

Dodawanie przykładowych zdań

Do słówek możemy również dodawać przykładowe zdania:

book = książka [This is a book. | Is that your book? | He is reading a book.]

Przykładowe zdania umieszczamy w nawiasach kwadratowych na końcu elementu. Poszczególne zdania oddzielamy znakiem pionowej kreski: |. Jeden element może zawierać maksymalnie 8 przykładowych zdań.

Jeżeli chcemy dodać polskie tłumaczenie do któregoś z przykładowych zdań, zapisujemy je po znaku równości:

book = książka [This is a book. = To jest książka.]
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki