ZALOGUJ SIĘ

Etutor jest (jeszcze) najlepszym kursem angielskiego ale...

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Etutor jest najlepszym kursem angielskiego online (jak znacie jakiś lepszy to mi napiszcie) ale są pewne rzeczy, ktore można by zmienić:

1 - Pomieszanie dwóch rodzajów angielskiego British English i American English.
Uczący wkuje trochę zwrotów z akcentem brytyjskim, trochę z amerykańskim, potem gada jak obłąkany w dziwnym akcencie :-)

2 - Poziom gramatyczny a zwłaszcza leksykalny na C1 i C2, powinien być o wiele wyższy.

3. Brak prostej aplikacji offline do powtórek
(Aplikacja taka nie musi mieć wodotrysków i słownika)

4. Brak prawdziwej nauki fonetyki i procesów fonologicznych zachodzących w języku angielskim. To mogło by być na poziomie C1, C2.

5. Brak filmów nie tylko wyjaśniających podstawowe problemy gramatyczne ale wyjątki i wyjątki od wyjątków :-) Obraz i dźwięk mają większą siłę oddziaływania niż same wypisane regułki.

6. Rozwój Etutora trochę się wstrzymał, nie wiem na ile to jest celowe działanie. Zbyt dobry kurs online byłby jeszcze większym zagrożeniem dla szkół językowych i różnej maści korepetytorów.
A zdaje sobie sprawę, że nauczyciele z Etutora w mniejszym lub większym stopniu mają swoje własne prywatne biznesy związane z nauką angielskiego.

7. Mega interaktywny test, który uczącemu by wskazywał powtórz np. lekcje B1-50

8. Ceny... kursów Etutor są przyzwoite a powiedziałbym, że nawet niskie w porównaniu do cen innych produktów i usług. Dla mnie cena ma drugorzędne znaczenie, jestem w stanie zapłacić więcej za lepszą jakość. Ale Etutor powinien też wprowadzić miesięczny dostęp do swoich kursów np. 29.99 :-)

9. Poproszę o więcej trudniejszych ćwiczeń np. Tłumaczenie podchwytliwych zdań z języka polskiego na angielski, to też mogłoby się znaleźć na poziomie C1 i C2

10. Cieszyłbym się, gdyby pojawiły się gotowe listy słówek, kolokacji i idiomów według częstotliwości ich występowania w BrE i AmE a nie tylko najczęściej występujących 1.000

Do nauki na Etutorze część słówek mam dodanych ad hoc, przypadkowo z gazet, książek i filmów. Uczę się ich ale część nie wiem kiedy i czy kiedykolwiek je wykorzystam...

Bez Etutora nie znałbym angielskiego na takim poziomie jaki znam.
Moje uwagi są po to aby ta platforma się rozwijała i była jeszcze lepsza.
piotr.grela
abmmichal - Gratulacje też za wielki talent redakcyjny-świetny tytuł.
Pani Ola Bracka bardzo się angażowała, I była niezwykle kompetentna, prawdziwy Nauczyciel. Bardzo szkoda, że odeszła. Anglistów w firmie zostawiła wybitnych, ale czy mogą ryzykować pracę wychylając się.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Najbardziej przeszkadzają mi punkty 1 i 7, trochę mniej 5 (obecnie muszę dobrze opanować podstawy - początkowo bez wyjątków), C1 przede mną więc 2 i 4 pojawi się później, 8 popieram - chętnie zapłaciłabym więcej za więcej (przed kupieniem business, żeby zajrzeć czasami - cena mnie powstrzymuje - jakby były krótsze dostępy, w analogicznej cenie pewnie bym się czasami skusiła, mogłyby to być nawet dostępy jedniodniowe).
Mi bardzo brakuje znacznie większej ilości przykładów i trudniejszych testów.
Reasumując kurs mi się podoba, ale w nauce angielskiego nie zaspakaja wielu moich potrzeb.
B
Bogusia1231
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

AD 6.
Czy ja wiem, ucze się systematycznie i nie jestem w stanie przerobić wszystkich kursów.
Gdy dochodzę do końca jakiegoś modułu, to dwa kolejne są modernizowane i pojawia się w nich nowy content.
Warto sobie wtedy odświeżyć ten przerobiony już materiał, ale podczas tej czynności pojawiają się nowe kursy.
I tak w koło Macieju :)
kktm
piotr.grela - Business English będę przerabial po raz 3 i w 3 jego wersji :-) - 5 lat temu
kktm - Same as I gona do, dude. :) - 5 lat temu
Bogusia1231 - To , że przerasta mnie przerobienie wszystkich kursów to jedno, z drugiej strony, jak czegoś naprawdę chcę się nauczyć (zagadnienia gramatyczne) to muszę sięgać do innych materiałów.... - 5 lat temu
karol.k - Ad. 6 Zapewniam, że wszystkie nasze wysiłki wkładamy w platformę - chcemy tworzyć najlepsze kursy online. Zapraszam w link poniżej, bo właśnie udostępniliśmy nowy, rozbudowany kurs Business English:
https://www.etutor.pl/blog/239/Zostan_rekinem_biznesu_-_nowy_kurs_eTutor_Business_English.html
- 5 lat temu
abmmichal - Jednak kurs ten biznesowy jest za prosty. Fakt jego przebudowa dała niezależnie od powyższego dobre rezultaty. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Piotrze- Dzięki. Ja wyróżniam twoje pozycje na 1,2,7,8. Z Internetu korzystam w łączności z Vancouver, B.C. oraz wszystko z tym regionem związane in English, ponieważ jest dla mnie jasne i czytelne zarówno w mowie jak i piśmie.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - After watching this, your brain will not be the same | Lara Boyd | TEDx Vancouver. www.youtube.com/watch?v=LNHBMFCzznE - 5 lat temu
piotr.grela - Thank you Jerzy. My brain is not the same. It wasfor very interesting and informative vlog. How we learn and we acquire information is varying from person to person. - 5 lat temu
piotr.grela - Co do materiałów TEDx to biorę je z przymrożeniem oka, po wysłuchaniu tego eksperta i jego bzdur. https://m.youtube.com/watch?v=d0yGdNEWdn0
Jak się nauczyć każdego języka w 6 miesięcy. Prawdopodobnie ten "mówca motywacyjny" bajko-opowiadacz, nie zna żadnego obcego języka oprócz własnego angielskiego. Bo język to nie tylko skomplikowana gramatyka, miliony słów, kolokacji, czasowników frazowych, idiomów, powiedzeń. Język to literatura, film, muzyka, prawo, społeczeństwo, historia, geografia, ludzie i etc.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja z kolei aktualnie mierzę się z problemami związanymi z głównym systemem powtórek...
O ile na początku, gdy w bazie miałem dość niedużą liczę słówek, to nauka szła sprawnie, o tyle z biegiem czasu, gdy baza dodanych się rozrosła mam w niej sporo synonimów, żeby nie powiedzieć duplikatów.

I teraz na porządku dziennym jest sytuacja, gdy system powtórek pyta o angielski odpowiednik np. słowa "zwykle" a ty się zastanawiasz, czy wpisać usually, generally czy normally.

Pół biedy, gdy zna się wszystkie synonimy i można się "ratować" dodaniem notatki do słówka.
Gdy jednak dopiero poznajesz słowo (albo synonim słowa, które już znasz) to jest problem... np. system pyta o "cudowny", znasz dobrze "wonderful" i "great" ale dopiero niedawno dodałeś z lekcji "terrific" i za każdym razem odpowiadasz "wonderful" albo "great". W końcu zapamiętujesz i piszesz "terrific". A przy następnej powtórce odpowiedzią jest "great". Efekt jest taki, że niekiedy przez długi czas jest motanie się pomiędzy jednym a drugim nim się w końcu zorientujesz, że "terrific" i "great" to synonimy :-)

Inny problem z tym systemem to wrzucanie wszystkiego do jednego worka. Początkowo to nie był problem, a obecnie coraz częściej robię własne listy słówek oparte o kategorie tematyczne / poziomy i mam ochotę wyłączyć główny system powtórek bo tylko wprowadza chaos w mojej głowie i zniechęca do używania ;-)
Diversis
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Diversis też tak mam i próbuję odchudzić swoją bazę słówek i zwrotów.

Tak jak Ty dodaje opisy i zdania przykładowe z innych słowników.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
abmmichal - Bez tych opisów i zdań z innych źródeł cała zabawa z powtórkami nie ma sensu.
Firma eTutor mało pracuje nad Diki, a szkoda.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Napisałem w tytule postu, że Etutor jest jeszcze najlepszy ale... już można tworzyć własne listy słówek w słownikach internetowych Oxford https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/
lub w Cambridge https://www.google.com/amp/s/dictionary.cambridge.org/amp/
Ale obu tym słownikom brakuje, dużej liczby kolokacji i nagrań do nich oraz brak nagrań do zdań przykładowych.
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brak aplikacji Offline przeszladza mi najbardziej. Jestem na wakacjacjach w Azji i nie moge korzystac z aplikacji poza Hotelen...
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Popieram wypowiedź kolegi "Piotr.Grela" apropo:

3. Brak prostej aplikacji offline do powtórek
(Aplikacja taka nie musi mieć wodotrysków i słownika)

przydałaby się taka aplikacja do powtórek jaka jest w QUIZLET, i brakuje mi SZYBKICH POWTÓREK, które kiedyś TU BYŁY i to była bardzo fajna opcja - powtarzanie bez konieczności wpisywania wyrazu.

Pozdrawiam
Ania F
A
aniaf999
Bogusia1231 - Jak jestem pewna odpowiedzi to tylko ją mówię, a potem zaznaczam świetnie (3). W pewnym momencie ugrzęzłam z powtórkami i jakoś musiałam z tego wyjść..... - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotrze, świetna robota oby szefowie eTutor skorzystali. Używam sformułowania hau, hau zamiast know-how, przednia klasa. [ where is your pay for it? Punktów wiele szczególnie popieram: 3,4,5,6,7.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się z punktami 1, 4, 7, 9

Dodałabym jeszcze do tej listy brak możliwości uruchomienia odtwarzania wszystkich dialogów i tekstów z lekcji po kolei. Chodzi o takie słuchanie w tle. Dla mnie byłoby to bardzo przydatne gdy robię coś w domu albo stoję w korku. Tak, można sobie włączyć podcasty ale ja chciałabym mieć możliwość większego osłuchania się z nagraniami z lekcji. Obecna konieczność wchodzenia w lekcje jest mega niewygodna.
B
Barbara.m
piotr.grela - Ja jak gotuję lub coś dłubię to korzystam z takiego urządzenia Google Home Hub. Po wykupieniu abonamentu na YouTube mogę cieszyć się z nieprzerywanego reklamami oglądania, a właściwie słuchania vlogów językowych. Panią Arlene z kanału "Po cudzemu" mogę słuchać non-stop, tak samo jest z Panem Pawłem z "Rock Your English". - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki