ZALOGUJ SIĘ

Angielski elegancki, służący do prezentacji i formalnej korespondencji - jak się uczyć?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Zależy mi na podszkoleniu umiejętności językowych w dziedzinach oficjalnych: wystąpienia konferencyjne, dyskusje naukowe, formalna korespondencja. Branżowe słownictwo znam nieźle, mam natomiast braki w formie i subtelnościach gramatycznych użytecznych w prezentacjach i wykładach.

Lekcje i powtórki etutora wystarczają mi do codziennej nauki, ale zastanawiam się, jak uzupełnić szlifowanie gramatyki i słówek o wspomniane wyżej umiejętności praktyczne dobrze widziane w środowisku naukowym.

Słyszałam o kursach z angielskiego akademickiego. Niestety w Krakowie, gdzie mieszkam, się na nie nie natknęłam. Gdy przeglądam oferty szkół językowych bardzo często chwalą się one "minimum pisania, maksimum swobodnej konwersacji". Mnie zależy na bardziej formalnej stronie znajomości języka. Mój poziom nie jest specjalnie wysoki (zdany B2), ale może są sposoby, żeby nawet taki uczynić bardziej "eleganckim"?
R
rawita7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Spróbuj może na YouTube lub innych kanałach są jakieś relacje z konferencji.
Zdaje mi się, że np. Engineers Ireland (albo jakoś tak, nie mam teraz dostępu) mają swój kanał, na którym zamieszczali tego typu nagrania.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

J
Jerryok

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam kurs Business English na Etutorze. W polskiej szkole sredniej mialem taki przedmiot jak "Technika prac biurowych", ten przedmiot pozwolil mi na opanowanie sztuki pisania pism. W Wielkiej Brytanii, pisanie pism, I ich uklad troche rozni sie od polskiego i ten kurs mi bardzo pomogl.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam kurs Business English na Etutorze. W polskiej szkole sredniej mialem taki przedmiot jak "Technika prac biurowych", ten przedmiot pozwolil mi na opanowanie sztuki pisania pism. W Wielkiej Brytanii, pisanie pism i ich uklad troche rozni sie od polskiego i ten kurs mi bardzo pomogl.
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za podpowiedzi! Skorzystam ze wszystkich :)
R
rawita7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.