ZALOGUJ SIĘ

Czy pieniądze mają liczbę pojedynczą w języku angielskim?

13 lat temu
dlaczego jest: "It is our money" ? A nie jakoś w liczbie mnogiej? Ponadto dlaczego It is, a nie This is? Poproszę o wyjaśnienie. Będę wdzięczna. pozdrawiam!
N
Nusia_01
monisia19882 - do money nie dodajemy końcówki pieniądze są nie policzalne tak samą jak np cukier. Tak mi się wydaje ale ja dopiero też się uczę więc poczekaj az ktoś ci lepiej wytłumaczy:) pozdrawiam - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Pieniądze w Języku Angielskim są rzeczownikiem niepoliczalnym. Tak samo np.: ryż, mąka, woda.....Rzeczowniki niepoliczalne nie mają liczby mnogiej. I do rzeczowników niepoliczalnych zastosujemy odpowiednio:

This IS our money = To są nasze pieniądze NIE This are our money.
It IS our money = To są nasze pieniądze.

lub:

There is our money on the table NIE There are our money on the table.

Taka jest zasada gramatyczna co do wszystkich rzeczowników niepoliczalnych i należy się jej trzymać. Pieniądze także do nich zaliczymy....

Poza tym, zaimek "It" służy do opisywania czegoś np.: jakiegoś przedmiotu, a zaimek "This" jest zaimkiem wskazującym. Zależy jak i gdzie chcesz ich użyć....

Możesz powiedzieć zarówno: It is our money jak i: This is our money.

It is our money, this money is very important for us.

Trochę trzeba poćwiczyć, poczytać, pouczyć się, żeby się wprawić w stosowanie przyimków....

P.S. I do rzeczowników niepoliczalnych nie dodajemy oczywiście końcówki "s"...Ale to chyba wynika z mojej odpowiedzi...
E
efogt
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

* Rzeczowników niepoliczalnych (uncountable nouns) nie można policzyć na sztuki.

bread

butter

flour

water

love

hatred

MONEY

Są pewne wyjątki od powyższej zasady.

* Należy jednak zapamiętać, że niepoliczalne rzeczowniki to głównie:

- ciecze

- tworzywa

- masy

- rzeczy sypkie

- uczucia i wyrazy abstrakcyjne

- sport.

Money is on the table. → Pieniądze są na stole.

Your furniture is beautiful. → Twoje meble są piękne.

A nie:

Money are on the table.

Your furniture are beautiful.
maddie1819

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki