ZALOGUJ SIĘ

Jak poprawnie powiedzieć "z góry dziękuję"

31.10.2019

Powrót do listy wpisów

Obejrzyjcie filmik i dowiedzcie się więcej o angielskim in advance . Jeśli prawidłowo odpowiecie na zadanie na końcu pytanie, możecie wygrać atrakcyjne nagrody. Gra warta świeczki!

Thank you from the mountain - pamiętaj, że tak nie mówimy! Jeśli chcemy podziękować komuś za coś z góry, używamy thank you in advance . Nie ma to nic wspólnego z górami.

Ale za to nasz filmik ma! Obejrzyjcie go i wzbogaćcie swoje słownictwo. Klikajcie!

Poznajecie okolicę? Odpowiedzi na zadane pytanie możecie udzielać na naszym forum w dedykowanym wątku - wystarczy kliknąć w poniższy link.

WEJDŹ NA FORUM I UDZIEL ODPOWIEDZI

Tak, jak słyszeliście w filmie, wszystkie zwroty zebraliśmy na specjalnej liście słówek. Kliknijcie w link i dodawajcie do swoich powtórek te, które chcecie utrwalić.

PRZEJDŹ DO LISTY SŁÓWEK

Nie masz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się, aby móc uczyć się angielskiego z przyjemnością, gdziekolwiek jesteś. 

Warto wiedzieć, że na naszym blogu możesz poznać więcej angielskich zwrotów, których nie tłumaczymy dosłownie. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z nimi, przeczytajcie koniecznie Ponglish, czyli zwroty, których nie tłumaczymy dosłownie oraz Ponglish, czyli jak nie tłumaczyć.

 

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź