ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego warto uczyć się języka obcego online

23.08.2019

Powrót do listy wpisów

Wszyscy zastanawiają się, jak uczyć się języka obcego, żeby opanować go jak najszybciej, czyli szukają najbardziej efektywnej metody nauki. Niestety nie ma jednego sprawdzonego i uniwersalnego sposobu. Każdy musi znaleźć metodę najlepszą dla siebie. A wszyscy wiemy, że najlepiej byłoby uczyć się z przyjemnością i bez stresu, tak, jak chcemy i wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Taka możliwość jest na wyciągnięcie ręki - dosłownie.
 

Czy warto uczyć się języka obcego online

Jeśli zadajemy sobie to pytanie, warto najpierw odpowiedzieć na kilka innych - czy dbamy o swój czas wolny, czy chcemy być paniami lub panami swojego czasu i czy cenimy sobie w życiu komfort i wygodę? Jeśli odpowiedzi to potrójne “tak”, to znak, że nauka języka obcego online może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dlatego sprawdźcie, czy i dlaczego warto uczyć się języka samodzielnie, przez internet.

Nauka języka online - wszystko w jednym miejscu

Masz silną motywację do nauki języka i stawiasz na optymalizację wolnego czasu. Postanawiasz nie marnować cennych minut spędzanych w autobusie, w kolejce na poczcie czy do lekarza. Good for you! Wsiadasz do środka lokomocji, zajmujesz miejsce i wyciągasz swojego smartfona. Cały kurs języka obcego - w teorii i ćwiczeniach, wraz z nagraniami i czytankami oraz internetowym słownikiem - masz w jednym miejscu. Nie musisz zabierać ze sobą książek, notatników, słownika ani innych pomocy naukowych. Online możesz uczyć się gdziekolwiek jesteś, w dowolnym momencie. Dzięki temu Twój kontakt z językiem obcym jest coraz częstszy, a nauka bardziej efektywna.

Nauka języka gdziekolwiek jesteś

Nawet jeśli nie brakuje nam chęci i motywacji do nauki języka obcego, często po prostu brakuje nam na nią czasu. Doba niestety nie jest z gumy, a praca i codzienne obowiązki pochłaniają większość dnia. Zaczyna się kalkulacja. Zapiszę się na kurs językowy, dwa razy w tygodniu, po godzinie. Ale tyle samo czasu muszę przeznaczyć na dojazdy... A co jeśli będzie trzeba zostać dłużej w pracy? Nie pojawię się na zajęciach, stracę pieniądze. Takie myśli pojawiają się u większości z nas przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na kurs czy korepetycje z języka obcego.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby szlifować swoje umiejętności językowe, ale Twój plan dnia lub tygodnia wydaje się na to nie pozwalać - możesz zainstalować w swoim telefonie aplikację do nauki i sprawdzić, jak można uczyć się języka online. Szybko przekonasz się, że to świetne rozwiązanie dla zapracowanych i zabieganych (czyli prawie wszystkich?) i dostrzeżesz, że wcale nie brakuje Ci czasu na naukę. Z aplikacją możesz uczyć się wszędzie, lekcje na naszej platformie trwają kilkanaście minut, więc wykonujesz je w międzyczasie. Dzięki temu nauka języka, w zupełnie (nie)magiczny sposób, mieści się w Twoim planie dnia :). Co więcej, jeśli musisz przerwać naukę w środku lekcji - nic straconego! Możesz wrócić do niej w dowolnej chwili.

Ucząc się online, oszczędzasz pieniądze

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze :). Często wydaje nam się, że nauka języka obcego jest kosztowna, dlatego odkładamy ją w czasie, czekając na lepszy moment lub całkowicie z niej rezygnujemy. Jest w tym trochę prawdy. Kurs w szkole językowej lub indywidualne lekcje z lektorem nie kosztują co prawda majątku, ale jest to wydatek, który nasza kieszeń i miesięczny budżet na pewno odczują.

Nauka języka obcego online to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. W całkiem rozsądnej cenie otrzymujesz kurs obejmujący wszystkie poziomy znajomości języka i kształtujący każdą umiejętność. Uczysz się słówek i gramatyki, rozwiązujesz ćwiczenia, piszesz, czytasz, słuchasz, a nawet mówisz w języku obcym - i to wszystko możesz robić przy pomocy swojego smartfona.

W kursie online Ty dyktujesz warunki

Chyba każdy, kto kiedykolwiek uczył się języka obcego w tradycyjny sposób, na przykład w szkole, narzekał na to, że nie mógł sam decydować o swoim rytmie nauki i skupiać się na najbardziej istotnych dla siebie zagadnieniach. Trzeba było dostosować się do pozostałych osób w grupie lub klasie albo do programu nauczania…
Każdy z nas uczy się inaczej. I nie chodzi tutaj tylko o to, że jedni przyswajają wiedzę szybciej, inni wolniej. Każdy ma swój własny styl i rytm nauki. Jedni przyswajają szybciej słówka, inni gramatykę, ktoś jest wzrokowcem, ktoś inny najszybciej uczy się słuchając. Niektóre osoby łapią w lot przyimki, innym spędzają one sen z powiek. Najlepszym rozwiązaniem jest móc ustalać cele, czas i rytm nauki według własnych potrzeb i możliwości.

Dlatego powstały aplikacje do nauki języków obcych online, jak eTutor, które kładą nacisk na indywidualne podejście do nauki i pozwalają osobie uczącej się być panem i władcą (oczywiście z rozsądkiem). Użytkownik uczy się tego, na co ma akurat ochotę, w taki sposób, w jaki chce i tam, gdzie lubi - sami ustalamy warunki. Zero stresu, zero przymusu, zero dostosowywania się. 
Oczywiście trzeba wykazać się motywacją i wypracować w sobie nawyk codziennej nauki, ale bez obaw - aplikacja czuwa i jeśli zaniedbamy rozwój naszych umiejętności językowych, przypomni nam o nauce i do niej zachęci. 

Jeśli jeszcze się wahasz, pamiętaj, że naszą platformę możesz przetestować zupełnie bezpłatnie! A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samodzielnej nauce języków obcych, zajrzyj koniecznie do naszych pozostałych wpisów. W 5 mitach na temat nauki języka angielskiego pokazujemy, że nie wszystko, co mówi się o nauce języków obcych jest prawdą. Jeżeli z kolei nie bardzo wiesz, od czego zacząć swoją przygodę z językiem obcym - tu znajdziesz garść porad, jak ją zaplanować w 8 krokach.

 

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

GORĄCA OFERTA -40%Zgarnij kurs angielskiego w niższej cenie!SPRAWDŹ >>Zamknij