ZALOGUJ SIĘ

5 mitów na temat nauki języka angielskiego

05.03.2019

Powrót do listy wpisów

Każdy pretekst jest dobry, aby odłożyć coś na później. Na przykład naukę angielskiego. Albo nie mamy na nią czasu, albo wydaje nam się, że to zbyt kosztowne, albo… to wszystko to mit i żyliśmy w błędzie? 
 

Mit 1. - na naukę angielskiego jest już za późno

Angielski? W moim wieku? Wielu osobom wydaje się, że nauka języka angielskiego ma ograniczenia wiekowe. Wychodzimy z założenia, że skoro nie nauczyliśmy się języka obcego podczas edukacji w szkole lub na studiach, to już wszystko stracone. Nic z tych rzeczy. Języka angielskiego można nauczyć się w każdym wieku. Niestety często zniechęcamy się, ponieważ zauważamy, że wraz z przybywającymi nam latami, proces przyswajania wiedzy się wydłuża. Rzeczywiście tak się dzieje i może być to spowodowane tym, że nasz umysł - po ostatnim zdanym egzaminie, czy zakończonym kursie - po prostu odzwyczaił się od uczenia się i zapamiętywania. Wystarczy go jednak trochę rozruszać, a nie ma na to lepszego sposobu niż codzienne powtarzanie angielskich słówek.

Mit 2. - nie mam czasu na naukę angielskiego

Żyjemy w ciągłym pośpiechu i cierpimy na deficyt wolnego czasu. Nie potrafimy znaleźć chwili na krótki spacer po parku, spotkanie z przyjaciółmi czy pójście do kina. Nie mówiąc już o wysypianiu się. To oczywiste, że nie znajdziemy kilku godzin w tygodniu, by dojeżdżać na kurs angielskiego. A kto mówi o dojazdach i kilku godzinach? Możemy sami decydować o tym, kiedy będziemy się uczyć, gdzie i ile czasu poświęcimy na naukę. Takie możliwości dają internetowe kursy angielskiego. Z naszej platformy możecie korzystać na komputerze, ale także na dowolnym urządzeniu mobilnym. Dzięki temu możecie mieć angielski zawsze przy sobie i powtarzać słówka na przykład w metrze lub autobusie. Materiał w kursie angielskiego online jest podzielony na 15-minutowe lekcje, wobec czego argument “nie mam czasu” przestaje brzmieć przekonująco. O ile ciężko byłoby znaleźć dwie godziny na kurs angielskiego, o tyle na pewno uda nam się wygospodarować kwadrans tylko dla siebie na wykonanie jednej lekcji - nawet leżąc w łóżku tuż przed zaśnięciem. 

Mit 3. - nauka angielskiego jest kosztowna

Nawet jeśli znajdziemy czas na naukę języka, problem może pojawić się w portfelu. Wielu z nas odstraszają ceny kursów stacjonarnych czy lekcji indywidualnych z lektorem. Niestety taka forma nauki nie należy do najtańszych i, jeśli chcemy uczęszczać na dobrej jakości zajęcia z profesjonalistą, przyjdzie nam zapłacić za to niemało - płacimy bowiem nie tylko za czas, który poświęca nam lektor, ale także za wynajęcie lokalu, w którym odbywają się zajęcia. Nawet przy opcji zajęć raz w tygodniu, w skali miesiąca będzie to poważna suma. Jeśli nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, a nie mamy zamiaru rezygnować z nauki języka, możemy uczyć się online. Renomowane kursy internetowe są przygotowywane przez filologów, językoznawców i native speakerów, którzy dokładają wszelkich starań, aby przekazać użytkownikom najwyższej jakości materiał do nauki, który jest przystępny i łatwy w odbiorze. Ceny kursów online są znacznie niższe od tych stacjonarnych. Dlaczego? Nie są obciążone wspomnianymi wyżej kosztami. Sprawdźcie nasz cennik i przekonajcie się sami. Pamiętajcie, że decydując się na kurs online, możecie z niego korzystać tak często, jak tylko chcecie.

Mit 4. - angielskiego trzeba się uczyć z podręcznika w szkole

Wyniesione ze szkolnej ławki przekonanie, że tylko wiedza zaczerpnięta z podręcznika jest wartościowa niestety wciąż pokutuje. Tymczasem języków obcych można uczyć się na wiele sposobów. Możecie przeglądać strony internetowe w języku angielskim - czy to informacyjne, czy nawet tabloidy - na każdej z nich znajdziecie nowe słowa i wyrażenia, które wzbogacą Wasze słownictwo. Zainstalujcie na Waszym telefonie lub tablecie aplikację do nauki języka angielskiego, abyście mogli uczyć się w dowolnym momencie i miejscu. Posłuchajcie radia lub telewizji BBC, by oswoić się z językiem i poćwiczyć umiejętność rozumienia ze słuchu. Zagrajcie w gry językowe - dzięki nim wzbogacicie słownictwo, dobrze się bawiąc. Prawda, że jest tego całkiem sporo? Nie zwlekajcie - do dzieła!

Mit 5. - nie nauczę się angielskiego, mieszkając w Polsce

Gdyby wszyscy myśleli w ten sposób, to albo w Polsce nikt nie mówiłby po angielsku, albo wszyscy mieszkalibyśmy na Wyspach. Są tacy, którzy twierdzą, że najszybciej nauczymy się języka obcego, kiedy zostaniemy rzuceni na głęboko wodę i będziemy zmuszeni posługiwać się nim na co dzień. Na pewno jest to po części prawda. Jeżeli z każdej strony otacza nas angielski, chłoniemy go nawet nieświadomie i jesteśmy także zmuszeni do prób porozumienia się w tym języku. Ale nie trzeba mieszkać w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, aby dobrze nauczyć się angielskiego. Dowodem na to są polscy tłumacze, filologowie, nauczyciele języków obcych i wszyscy, którzy języka angielskiego używają na co dzień w swojej pracy. Możecie jechać uczyć się angielskiego do Anglii, to naprawdę świetny pomysł, ale najpierw opanujcie jego podstawy na rodzimym gruncie. Wystarczy na co dzień otaczać się językiem angielskim. Możecie oglądać angielskie lub amerykańskie seriale z oryginalnymi napisami, sprawdzając przy tym nieznane słówka w słowniku i dodając je do powtórek. Możecie słuchać zagranicznych artystów i tłumaczyć teksty ich utworów. W ten sposób nawet we własnym domu będziecie w stanie odwzorować warunki kraju anglojęzycznego. 
 

Skutecznie wyprowadziliśmy Cię z błędu i rzuciliśmy nowe światło na naukę języka angielskiego? Mamy nadzieję, że tak i, że jesteś na tyle zmotywowany, aby już teraz zacząć uczyć się z nami. 

 

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź