Aplikacje na smartfony i tablety

Android

eTutor mobile eTutor mobile eTutor mobile

Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej eTutor na platformę Android, dostępnej w Google Play Store.

Aplikacja umożliwia wykonywanie powtórek (w trybie online oraz offline - po pobraniu partii aktualnych powtórek na Twoje urządzenie). Umożliwia również odsłuchiwanie dialogów, wykonywanie niektórych ćwiczeń oraz korzystanie z multimedialnego słownika Diki.

Pobierz aplikację mobilną eTutor z Google Play

Dostępna jest również osobna aplikacja umożliwiająca korzystanie ze słownika angielskiego Diki (w tym odtwarzanie nagrań i dodawanie słówek do powtórek w eTutor):

Pobierz aplikację mobilną Diki z Google Play

Na większości urządzeń z systemem Android 4.0 lub nowszym możliwe jest też korzystanie z eTutor bezpośrednio w przeglądarce, po zalogowaniu się pod adresem https://www.etutor.pl/. Niektóre funkcje (na przykład gry wykorzystujące technologię Flash, moduł nagrywania własnych wypowiedzi) mogą być niedostępne ze względu na ograniczenia techniczne platformy Android.

Windows Phone

Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej słownika Diki na platformę Windows Phone 8. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w Windows Phone Store.

iPhone i iPad

Użytkownikom tych telefonów iPhone i tabletów iPad zalecamy korzystanie z eTutor bezpośrednio w przeglądarce Safari, po zalogowaniu się pod adresem https://www.etutor.pl/.

Dostępna jest także mobilna aplikacja słownika Diki na telefony iPhone i tablety iPad, umożliwiająca wyszukiwanie słówek, odtwarzanie nagrań wymowy i dodawanie słówek do powtórek:

Pobierz aplikację mobilną słownika Diki z Apple App Store

Urządzenia z systemem operacyjnym iOS 5 lub nowszym poprawnie obsługują odtwarzanie nagrań dźwiękowych i filmów wideo w lekcjach otwieranych z poziomu wbudowanej przeglądarki internetowej Safari.

Ze względu na ograniczenia techniczne, w ćwiczeniu Obrazki oraz w elementach Multireprezentacji dźwięk nie odtwarza się automatycznie po pierwszym załadowaniu strony z ćwiczeniem. Wystarczy jednak kliknąć widoczną na ekranie ikonkę głośniczka, aby bez przeszkód korzystać z ćwiczenia.

Inne telefony i tablety

Użytkownikom tabletów i telefonów komórkowych o dużych ekranach zalecamy korzystanie z pełnej wersji serwisu https://www.etutor.pl/ z poziomu przeglądarki internetowej wbudowanej w urządzenie.

Pytania i odpowiedzi

Czy do korzystania z aplikacji mobilnej eTutor konieczne jest połączenie z internetem?

Do korzystania z większości funkcji aplikacji mobilnej eTutor na platformę Android wymagane jest połączenie z internetem. Po zsynchronizowaniu danych z serwisem możliwe jest wykonywanie powtórek i odsłuchiwanie pobranych nagrań do lekcji bez łączenia się z internetem. Dzięki temu można pobrać powtórki do wykonania czy nagrania do przesłuchania w miejscu z dostępem do sieci WiFi, a następnie korzystać z aplikacji w trybie offline na przykład w drodze do pracy czy na spacerze.

Do korzystania z aplikacji mobilnej słownika Diki na platformę Android i iOS konieczne jest połączenie z internetem - hasła i ich nagrania są każdorazowo pobierane z naszych serwerów.

Które funkcje eTutor nie będą działać na telefonach i tabletach?

Ze względu na ograniczenia techniczne platform mobilnych (w tym przeglądarek na urządzeniach Android i iOS oraz dedykowanych aplikacji eTutor na te platformy), większość poniższych funkcji nie będzie działać poprawnie na telefonach komórkowych i tabletach:

  • nagrywanie swojego głosu (Trener wymowy, wcielanie się w role w dialogach, nagrywanie wypowiedzi ustnych),
  • gry Pamięć i Wisielec (wymagają wtyczki Adobe Flash, niedostępnej na większości urządzeń mobilnych - wtyczka była dostępna dla niektórych starszych urządzeń, ale obecnie nie jest już wspierana przez firmę Adobe).

Aby skorzystać z wymienionych funkcji, zaloguj się do eTutor z przeglądarki na laptopie lub komputerze stacjonarnym, posiadającym zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash i spełniającą pozostałe wymagania opisane na stronie Pomoc: Wymagania techniczne.

Co zrobić w przypadku problemów z odtwarzaniem nagrań na moim urządzeniu?

Jeśli Twój telefon wymieniony jest na liście kompatybilnych urządzeń powyżej i ma zainstalowane wymagane aplikacje, a pomimo to nagrania słówek nie odtwarzają się, upewnij się że:

  • telefon nie jest przełączony w tryb cichy/z alarmem wibracyjnym (powoduje to wyłączenie dźwięku w wielu aplikacjach),
  • dźwięk nie jest całkowicie ściszony,
  • poprawnie podłączyłeś słuchawki (dotyczy urządzeń bez wbudowanego głośnika do odtwarzania muzyki),
  • używasz najnowszej dostępnej wersji danej aplikacji.

Odtwarzanie dźwięku przez inną aplikację na urządzeniu mobilnym (np. odtwarzacz muzyki) może zablokować dźwięk w eTutor - wiele urządzeń mobilnych pozwala na odtwarzanie dźwięków tylko przez jedną aplikację w tym samym czasie.

Automatyczne aktualizacje aplikacji

Co jakiś czas udostępniamy nowe wersje aplikacji mobilnych na smartfony i tablety. Aktualizacje w zależności od platformy udostępniane są bezpłatnie za pomocą Google Play Store, Apple App Store lub Windows Phone Store.

Zalecamy jak najszybszą instalację udostępnianych aktualizacji, najlepiej poprzez włączenie mechanizmu automatycznej aktualizacji aplikacji. Po udostępnieniu nowej wersji aplikacji poprzednia wersja jest wspierana przez około 3 miesiące. Jeżeli pojawią się problemy z działaniem aplikacji, należy upewnić się najpierw, że na Twoim urządzeniu zainstalowana jest najnowsza dostępna wersja.

Używamy cookies i podobnych technologii do analizy statystyk odwiedzalności i innych celów opisanych w Polityce prywatności.
Możesz określić ustawienia przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce.