ZALOGUJ SIĘ

Jak liczone są statystyki postępów?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Zauważyłem, że w rubryce Twoje postępy/Statystyki na samym dole jest Twoje osiągnięcia/Najwięcej wykonanych powtórek: 143 (15 września 2018)

Tymczasem n.p. wczoraj zrobiłem ponad 200 powtórek przy czym:

Powtórek, które miałem do wykonania było o ile pamiętam: 86, tymczasem:
1. Wg statystyk (zakładka "Raporty miesięczne") widnieje wykonanych powtórek: 133,
2. Powtórek specjalnych zrobiłem: 128,
3. I jeszcze jest pozycja Słówka dodane: 28.

Z tego wnioskuję, że do osiągnięć system zalicza:
Powtórki bieżące + Słowa dziś dodane i powtarzane + .... Pozycje, które dałem 1, czyli nie pamiętałem....

A z tego wynika, że moje statystyki są tym lepsze im więcej popełnię błędów.....

Moim zdaniem powinno być:
Powtórki bieżące + Słowa dziś dodane i powtarzane + Powtórki specjalne.

Poprawcie mnie jeżeli gdzieś się mylę.
N
netis7
parseq - Monety za powtórki też przybywają mi za ilość wszystkich odpowiedzi a nie za ilość tych poprawnych.
Monetami nagradzana jest praca. Jeśli niewiele umiem (= więcej błędnych odpowiedzi), to mam więcej pracy. Nagroda jest za pracę, nie za jej efekt. To ma motywować do... pracy! (Wiem, w realnym życiu jest inaczej.)
Dlatego statystyka będzie lepsza, im więcej zrobię błędów.
Czy jakość statystyki ma wpływ na moją naukę? - Chyba nie, ale na motywację do pracy ewentualnie tak.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Wydaje mi się, że nauka jest tym skuteczniejsza, im więcej razy powtórzysz słowo, którego nie pamiętasz. Gdyby "1" nie była "opłacana", pewnie wielu by klikało przynajmniej 2, żeby iść dalej do zbierania monet. Przyznaj, że wtedy system nie przynosiłby rezultatów - żeby się nauczyć porządnie, trzeba by było wyzbyć się chęci zdobycia monety, a jak wiemy, właśnie to uczucie wykorzystujemy w większości do nauki na etutor :D
G
grd

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie pytam o Monety tylko o Statystyki tak jak w wytłuszczonych "linkach" (rozwijane menu po prawej na górze tzw. hamburger -> Twoje statystyki...).

Jak są liczone monety jeszcze nie przyglądałem się. Ale OK, teraz sprawdziłem - monety liczone są za wszystkie powtórki, choć co do szczegółów to jeszcze nie wiem.
System "monet" - grd - jakkolwiek przemyślany, dla wielu nie jest głównym motywatorem. Ja n.p. zanim trafiłem na eTutor uczyłem się od 2 lat bez takich bonusów z innych źródeł. Jest tu wiele starszych osób, którzy po prostu zawzięli się i mimo słabych postępów jednak jedziemy do przodu, a jakieś odznaki czy inne pierdoły nie mają dla nas znaczenia.

Lubię natomiast czasem zerknąć na statystyki. Tam mogę przeglądnąć ile pracy już włożyłem. Bo dla mnie liczy się droga a nie cel sam w sobie

A i jeszcze jedno - powtórki specjalne (trudnych słów) też są istotne dla przyswajania materiału.
N
netis7
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Statystyki (podobnie jak Monety) odzwierciedlają ilość włożonej w powtarzanie pracy a nie ilość elementów powtórkowych pozytywnie zrealizowanych danego dnia. Dla mojej motywacji (mam 54 lata) jest tak lepiej.
Na początku mnie też te głupie Monety nie interesowały. Z czasem, jednak muszę przyznać, ich motywacyjne działanie zaczęło funkcjonować.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
netis7 - zgadzam się z Tobą parseq w całej rozciągłości. Monety w eTutorze są w porządku. Ostatnio miałem 9999+ wiec przedłużyłem abonament, żeby wiedzieć ile ich jest :) I właśnie przy tej okazji zorientowałem się, że mam jeszcze kurs Travel do czerwca. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zgodzę się z Tobą. Moim zdaniem dobrze, że statystyki uwzględniają wszystkie powtórki.

Dla mnie np ważne jest nie tylko to ile powtórek miałam zaplanowanych na dzisiaj ale również ile faktycznie musiałam wykonać powtórek aby wszystkie z nich móc ocenić na minimum 2. Przykładowo jeśli miałam zaplanowanych 100 powtórek to ważne jest dla mnie czy łącznie musiałam zrobić 140 powtórek zanim uznałam, że wszystkie słówka danego dnia pamiętam już dobrze czy też 200 powtórek było koniecznych.

Zawsze najpierw robię zaplanowane powtórki i sprawdzam statystykę a dopiero potem ewentualnie powtórki specjalne - które wykonuję właśnie zwłaszcza wtedy, gdy danego dnia podstawowa statystyka wyszła mi kiepsko.
B
Barbara.m
netis7 - Ja zauważyłem, że jak mam dużo błędów to warto przerobić powtórki specjalne. Generalnie takie częste, najlepiej 3-4 rundy, dobrze wpływają na moją pamięć. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z odpowiedzi wnioskuję, że chyba coś napisałem niejasno. Temat założyłem bo zauważyłem, że system do statystyk nie zalicza wszystkich wykonanych powtórek. Powtórek zrobiłem 200 - 250 a wg statystyk najlepszy wynik miałem we wrześniu - 143. Widocznie to były zwykłe powtórki.
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki