ZALOGUJ SIĘ

"Engaged in A something" - czy to błąd w Waszym słowniku?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Dzień dobry,

Czy "Engaged in A something" w Waszym słowniku jest na 100% poprawne? Nawet w nagraniu do tej frazy słychać "Engaged in something". Także np. w słowniku Cambridge jest "Engaged in something".
B
bsowaonetpl
parseq - Wychodzi, że to literówka. Sprawdziłem w dostępnych przykładach.

Proponuję błędy słownika meldować przez "Zgłoś sugestię", czyli funkcję dostępną przez " hamburgera" w prawym górnym rogu każdej strony słownika diki.pl .
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Cześć!
Faktycznie w haśle była drobna literówka. Wszystko zostało już poprawione.
https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=be+engaged+in+something
Jeśli chodzi o takie błędy w słowniku lub lekcjach, zachęcamy do zgłaszania ich poprzez funkcję "zgłoś sugestię", jak wspomniał Parseq :)
agnieszka.kw
Pracownik eTutor
tlstar - Już kiedyś zwracałem uwagę, że link nazywający się "Zgłoś sugestię" kompletnie nie oddaje swoją nazwą tego, do czego jest przeznaczony. Problem z tym mają głównie nowi uczestnicy kursu eTutor, choć pewnie nie tylko. :-) Sama Pani zresztą wyżej napisała "...jeśli chodzi o takie BŁĘDY w słowniku lub lekcjach, zachęcamy do zgłaszania ich poprzez funkcję "zgłoś sugestię". Powinien więc nazywać się "Zgłoś błąd" lub "Zgłoś sugestię/błąd". Wtedy byłoby zdecydowanie przejrzyściej. - 5 lat temu
Daniel12345678 - Przydałby się raczej przyklejony temat w stylu "czy to błąd?". Sam użyłem "zgłoś sugestię" dwa razy, gdy byłem pewny, że coś jest nie tak. Ale zdarzało mi się zauważyć takie "chyba" literówki i to "chyba" powstrzymało mnie przed użyciem funkcji "zgłoś".
Zresztą tytuł tego wątku też sugeruje brak pewności autora/ki co do błędu.
- 5 lat temu
Daniel12345678 - Np. dzisiaj poznałem rzeczownik POV. Przykładowe zdanie to: Try to see things from your teachers' point of view. (Spróbuj popatrzeć na sprawę z punktu widzenia nauczyciela.)
Czy tu jest literówka czy tylko mi się zdaje?
- 5 lat temu
parseq - "Zgłaszam sugestię" zamiany "teachers' " na "teacher's", bo chodzi o jednego nauczyciela. 😎

Ludzie! Nie dzielmy włosa na czworo!
Jak coś jest podejrzanego, to "zgłaszamy sugestię", bo eksperci od rozstrzygania są po stronie eTutor. My możemy tylko sugerować, tzn. nie wiemy, czy błąd jest czy nie.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ale ja nie wchodzę zbyt często na stronę Diki. Przydałaby się możliwość zgłoszenia sugestii z poziomu Powtórek.
B
bsowaonetpl
tlstar - Tylko zauważ ~bsowaonetpl, że elementy w powtórkach dodane indywidualnie przez każdego uczestnika kursu eTutor mogą pochodzić z zupełnie rożnych źródeł (m.in. z list poszczególnych lekcji, ze słownika Diki czy też dodane "własnoręcznie") więc nie ma możliwości, aby z tego poziomu odwołać się do tego konkretnego źródła. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.