ZALOGUJ SIĘ

Błąd w kursie? - "perfect" przysłówkiem?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam. W związku z tym, że załoga etutor wspominała ostatnio, że pomyłki w kursie mogą się zdarzyć to przedstawiam kolejną (na przełomie dosłownie kilku lekcji).

"Perfect! = Doskonale!"

Oby na pewno "perfect" jest przysłówkiem? Bo Diki mówi coś innego...

Żeby nie było niedomówień - nie jestem złośliwy. Pokazuję tylko, że niestety w Waszych kursach jest multum błędów, których nikt nie poprawia. Ale najważniejsze, że jest ponad 700.000 zadowolonych użytkowników.
M
Marcin_1988

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

I want to make it perfect.
K
kursant0225

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wskazywanie/omawianie błędów jest skuteczniejsze, jeśli poda się link do strony, gdzie ów błąd występuje.
Poza tym inni użytkownicy też mogą wówczas sobie tego wymierającego gada obejrzeć.
parseq
Marcin_1988 - W takim razie wykonam kawał roboty za pracowników etutor - poziom A2 lekcja 10. Z resztą załoga powinna sobie poradzić. - 5 lat temu
kktm - Twoja skromność powala na kolana. - 5 lat temu
Marcin_1988 - Moja skromność nie ma tutaj żadnego znaczenia. - 5 lat temu
parseq - Jeśli jest problem, którym ma się zająć załoga eTutor, to na dole każdej strony z lekcją (oraz na diki.pl) klika się w "Zgłoś sugestię". (Podawanie linku jest wówczas zbędne.)

Jeśli raportuje się coś przez Społeczność-Pytania/Forum, to czytelników jest wielu (na czym zapewne autorowi zależy :) ) i również dlatego POTRZEBNY jest link do miejsca z błędem.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pefect! w znaczeniu doskonale bardzo często spotykałem w mówionym języku, więc nie za bardzo wiem o co Ci chodzi. Ja tu błędu nie widzę, zwłaszcza, że to znaczenie zestawione jest z innymi podobnymi określeniami (Good job, well done, też często używanymi).
No i dzięki Twojemu sposobowi podawania adresu błędu niepotrzebnie zużyłem czas na przerobienie dwóch lekcji aby dotrzeć to tego miejsca.
A dla innych szukających: Poziom A2, lekcja 10/3.
Nie wspominając już o tym, że na dole ekranu jest taki przycisk "Zgłoś sugestię".
darkobo
Marcin_1988 - "Pefect! w znaczeniu doskonale bardzo często spotykałem w mówionym języku, więc nie za bardzo wiem o co Ci chodzi."

O to, że słownik Diki nie pokazuje tego, że słowo "perfect" może być przysłówkiem (pisałem o tym w pierwszym poście).
- 5 lat temu
darkobo - "Witam. W związku z tym, że załoga etutor wspominała ostatnio, że pomyłki w kursie mogą się zdarzyć to przedstawiam kolejną (na przełomie dosłownie kilku lekcji).

"Perfect! = Doskonale!"

Oby na pewno "perfect" jest przysłówkiem? Bo Diki mówi coś innego..."
Ja przeczytałem o pomyłkach w kursie, a nie o brakach w Diki. Sądzę, ze większość osób zrozumiała ten tekst podobnie.
- 5 lat temu
Marcin_1988 - Jedno współgra z drugim. Albo błąd jest w kursie, albo w Diki. - 5 lat temu
parseq - Ale jak strzelać, to precyzyjnie, niekoniecznie z hukiem. - 5 lat temu
tlstar - Czyżby w takim razie ten błąd był we wszystkich, liczących się słownikach słownikach? Merriam-Webster, Oxford, Longman itp. ŻADEN słownik nie pokazuje, że 'Perfect!' w tym specyficznym zwrocie występuje w roli przysłówka (adverb). Raczej więc nie ma błędu ani w kursie, ani w Diki. :-) - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.