ZALOGUJ SIĘ

Jak wyszukiwać nagrania i dialogi?

6 lat temuostatnia aktywność: 10 miesięcy temu
Witam, czy mozna w jakiś sposób sortowac lekcje - tak abym mogła wyszukac tylko nagrania i odsłuchy. Nie chce przerabiać całych lekcji. Czasem chce skopić sie na dialogach i nagraniach. Jak je wyszukiwać ?
K
kasiaolowska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Nie jest to dokładnie poszukiwana informacja, ale może się przyda: www.diki.pl/podcasts
Jest tam przejrzysty podział na poziomy i kategorie tematyczne. Do odsłuchania jest sporo materiału.

Dialogi do odsłuchania w lekcjach mają osobny piktogram: dwie zachodzące na siebie prostokątne chmurki dialogowe.
Od biedy można przeszukiwać kolejne lekcje wypatrując takiego znaczka. Choć jest to przyznaję marny sposób, to jakoś działający.
parseq
tlstar - Jest spis treści możliwy do sortowania wg wszystkich elementów w poszczególnych lekcjach: "strony lekcji wg typu" w "trzech kropkach" w spisie wszystkich lekcji. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć!
Możesz wyszukać jakikolwiek typ lekcji wchodząc w zakładkę Lekcje (na górnym pasku), następnie klikając w 3 kropki po prawej górnej stronie. Wyświetli się opcja "Strony lekcji według typu", a tam w pasku do wyboru można sobie wybrać co nas tylko aktualnie interesuje - pisanie, mówienie, wideo, dialog, notatka gramatyczna, itd. :)
agnieszka.kw
Pracownik eTutor
agnieszka.kawa - Dzień dobry.
Ja również jestem zainteresowana wielokrotnym odsłuchaniem (np. każdego wieczoru) dialogów bez żmudnego ich poszukiwania. Niestety mam problem z rozumieniem wypowiedzi mówionych. Taki zbiór w jednym miejscu były super. A może jest taka możliwość?
- 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dialogów i wideo w całym kursie tyle co pies napłakał.
Nie wiem jaki jest fenomen tego kursu? Nauka opiera się głównie na słówkach, co jest bez sensu.
Drugi raz nie zainwestowałabym w ten kurs, to wiem na pewno.
P
patrycja198906
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
piotr.grela - Patrycja te sto kilkadziesiąt zlotych to zadna inwestycja. Ten kurs jest o wiele wiecej wart. Nikt i nic za Ciebie nie nauczy sie gramatyki, tysiace słów, kolokacji, idiomow, czasownikow frazowych. Ale Etutor jest skutecznym narzedziem pomocnym w zapamietywaniu. Nie ma sensu uczyc sie dialogow na pamiec bo kazda rozmowa w jakimkolwiek jezyku jest unikalna i nieprzewidywalna. Codziennie naucz sie paru slowek i zwrotow, poza tym na Youtubie sa miliony filmow, vlogow po angielsku, wiele jest z napisami (subtitles). Mozna ogladac seriale angielskie za darmo za pomoca playerow, programow np. ITV player, wiele z tych programow jest z napisami (subtitles). - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
parseq - Patrycjo! Kliknij proszę na autora powyższego komentarza aby zobaczyć ilość jego dni nauki na etutor'ze z rzędu, bez przerw.

Myślę, że Patrycja chce nauczyć się języka przez słuchanie dialogów i oglądanie wideo.
Ja sądzę, że kluczowa dla rozumienia tego co się słyszy (/czyta) jest szeroka baza słów. Jeśli do tego chcę się w miarę komunikatywnie wysłowić, to bez gramatyki będzie klapa.
Coż, każdy ma prawo wyboru i wiary we właściwy dla siebie sposób nauki.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
piotr.grela - 99 dni :-) Nie wiem ile masz lat ale jezyka polskiego, zaczelas sie uczyc jeszcze przed swoimi urodzinami... Tak wiec pare lat uplynelo. Nie mozna sie nauczyc jezyka w 2 tygodnie, w 2 miesiace czy nawet w 2 lata. Ale zapewniam Ciebie, ze po X godzinach dojdziesz do perfekcji. Wystarczy 15 minut ale codziennie! Codziennie - jeszcze raz powtorze! Bede trzymal kciuki.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
parseq - Oj nie wiem czy 15min codziennie wystarczy. Mnie same powtórki słówek generowane codziennie przez etutor'a zajmują TROCHĘ więcej... 😕 - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
piotr.grela - Patrycja spokojnie lepiej na poczatku robic mniej niz narzucic sobie za szybkie tempo. Trzeba miec tez cos z zycia i uczyc sie rowniez poprzez zabawe ogladanie teledyskow czy jakis swoich ulubionych seriali po angielsku. Moja corka tez chciala by za jednym kliknieciem nauczyc sie a tak sie nie da - nauka czegokolwiek to nie robienie snapow! Nie nauczy sie ona slowek i kolokacji z Etutora to bedzie bedzie miala problemy z szybkim czytaniem i studiowaniem po angielsku.

- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
patrycja198906 - Dzięki za dobre słowa. :) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

do partrycja198906:

Na wycofanie się jest 14 dni czasu - etutor deklaruje zwrot kasy w razie braku satysfakcji.

Algorytm powtórek słówek jest adaptacyjny i nietrywialny(!) jak np. w portalu instaling.pl
Radzi sobie (jak do tej pory) również z sukcesywnie rosnącą ilością słówek włączanych do nauki.
Cenię możliwość dodawania sobie tylko tych słówek, które są mi nieznane albo zaskakują mnie wymową lub pisownią. Dodawanie działa z poziomu kursu etutor jak również(!) bezpośrednio ze słownika diki.pl
Algorytm powtórkowy wprawdzie dodatkowo nie reaguje na mylnie podawane (zamienione) słówka, ani na szybkość udzielanej odpowiedzi, ale bierze pod uwagę jedną z czterech ocen, przy pomocy której sygnalizuję stopień pewności opanowania danego hasła.

Przerabiam wszystkie lekcje po kolei (do tej pory 94 szt.). Zarówno dialogi jak i komiksy z audio nie są dla mnie faktycznie wielkim wyzwaniem. Na początku (poziom A1) rzeczywiście było więcej materiału wideo.

Najmniej skutecznie oceniam nauczanie gramatyki. Mylę czasy, zaimki, przyimki. Robię nieco błędów w pisowni.

Myślę, że kluczem do skuteczności jest regularność nauki. Tu system motywacyjny z tzw. monetami na etutor (za które będę chciał sobie kupić(!!) realny egzamin certyfikacyjny) jest, muszę przyznać, działającym mechanizmem.

Obecnie jestem na poziomie B1.
parseq
6 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Owszem kurs jak każdy ma swoje niedogodności ale także i zalety. Duża niedogodnością jak dla mnie to to że apka mobilna kiedyś działała offline dziś tylko online. Dojeżdżam do pracy gdzie czasami brak zasięgu. Kurs ma swoje duże plusy na początku mojej przygody z tutorem byłem 0 teraz testy poziomujące które zaliczam na B1. Codzienna nauka pozwala mi na rozumienie ze słuchu coraz większego potoku słów ba BBC, czy innych kanałach anglojęzycznych. A teraz włączam bardzo intensywny kurs interaktywnej rozmowy z lektorem czego brakuje w Etutorze.
Q
qulakin

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.