ZALOGUJ SIĘ

Witam mam do was pytanko czasy angielskie to mój problem

12 lat temu
mam prośbe czy ktoś by mógł mi je w skrócie opisać i podać przykłady bardzo proszę i z góry dziękuje chodzi mi o zrozumienie kiedy mam ich uzywać:), i
M
monisia19882
Agatarnow - Miałam i w dalszym ciągu mam / chociaż już nie tak ogromny/ ten sam problem...ale duża ilość ćwiczeń i to nie tylko znajdujących się na e-tutorze mogą pomóc./ Jak mówia trening czyni mistrza/. W dziale gramatyka czasy są dość dobrze wytłumaczone. Życzę powodzenia i wytrwałości. Osobiście bardzo polecam English Grammar in Use - /jest jak dla mnie rewelacyjna/. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

You annoy me. - dernerwujesz mnie (cały czas)
You are annoying me. - denerwujesz mnie (teraz)
You annoyed me yesterday. - zdenerwowałeś mnie wczoraj
You have annoyed me. - zdenerowałeś mnie (i jestem zdenerowany)
You were annoying me when I killed you. - denerowałeś mnie i wtedy cię zabiłem
You have been annoying me. - denerwowałeś mnie (właśnie skończyłeś)
to może na początek
Bilberry
monisia19882 - dzieki mam nadzieje że to nie ja tak cię denerwuje;) - 12 lat temu
Bilberry - nie zaszkodzi trochę czarnego humoru :P - 12 lat temu
rzuff_3 - byl taki maly kotek ktory zdenerwowal bilberrego... ale uciekl :P dal noge skubany! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
paulina2701 - Na takich przykładach chyba najłatwiej się nauczyć :)
- 12 lat temu
TLK - uwielbiam takie przykłady -:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bilberry jestem pod wrazeniem udzielanych przez Ciebie odpowiedzi masz duzą wiedzę -jak długo sie uczysz angielskiego? czasem mam wrzenie ze jestes co najmniej po filologii ang szacun i podrawiam
B
barzag
Bilberry - jestem samoukiem, po prostu mieszkam w UK i łatwiej mi się uczyć niż wielu mieszkającym w Polsce, ale mój angielski ma braki ;(
jestem całkiem dobry w pewnych sprawach, a w innych dość kiepski
dużo się nauczyłem słuchając podcastów (BBC i EslPod) oraz audiobooków - polecam
- 12 lat temu
rzuff_3 - podcasty i audiobooki sa wyjatkowo dobrym sposobem na nauke! jesli nie rozumiesz wszystkiego to osluchujesz sie z jezykiem i nawet nie znajac wszystkich zasad gramatycznych zaczynasz uzywac poprawnych form automatycznie... bo wiesz, ze brzmia poprawnie :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam. Nie wiem czy powienienem ale ja swoją naukę zacząłem od "wykucia" wszystkich czasów na blachę. I z tego co Ci mogę polecić to www.ang.pl. Tam to jest wszystko zgrabnie opisane. A skoro już tu jesteś to polecam skoczyć do działu gramatyka i przerobić lekcja po lekcji wszystki czasy. Tam masz opisy i przykłady całych zdań. Dodaj je do powtórki a po miesiącu będziesz już wszystko wiedziała. Swoją drogą dziwnę pytanie na takim portalu :)
tomke78

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.