ZALOGUJ SIĘ

Lekcja specjalna: Królewski ślub

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
W tym tygodniu anglojęzyczny świat żyje wielkim wydarzeniem - ślubem księcia Harry’ego i Meghan Markle. Z tej okazji przygotowaliśmy lekcję specjalną, dzięki której poznacie słownictwo ślubne, dowiecie się, jakie nietypowe słowa można będzie usłyszeć podczas przysięgi małżeńskiej oraz ile razy w ciągu roku urodziny obchodzi królowa Elżbieta II.

Pamiętajcie, żeby się pośpieszyć, bo ta lekcja jest dostępna na platformie tylko do 23 maja. Za jej wykonanie dostaniecie 10 monet, a wszystkie dodane do powtórek elementy zostaną tam nawet po jej wygaśnięciu.

Link do lekcji specjalnej:
https://www.etutor.pl/lessons/en/special/1/1
karol.k
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Brawo! Dla mnie pouczająca lekcja z wydarzenia o międzynarodowej randze. Lekcję odrobiłem z zaciekawieniem i zainteresowany jestem już następną podobną po zaślubinach. I będę w oczekiwaniu. Zanotowałem ciekawe, nowe słówka z gramatyki, tej starej pisowni. I dziękuję bardzo.
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pomysł fajny i na czasie, ale jestem trochę zawiedzony, ponieważ słownictwo na temat ślubu poznałem już w innych lekcjach, informacje na temat królowej i panny młodej są, w mojej ocenie, już dosyć powszechnie znane, choć przyznaję, że dla kogoś mogą być nowe i ciekawe...

Ale żeby tylko nie marudzić ;), bardzo mi się spodobała część na temat starszych form zaimków. Była jednak zbyt krótka. I tutaj warto by było, myślę, zrobić specjalną lekcję, w której by było więcej opowiedziane o tych formach: jak powstały, kiedy i dlaczego wyszły z ogólnego użytku, czy się ich stosuje jeszcze w innych sytuacjach poza przysięgą małżeńską (i sztukami Szekspira oraz niektórymi tekstami Iron Maiden...) i jakie inne archaismy możemy jeszcze i gdzie we współczesnym angielskim spotkać...
pkomarek1
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Lekcja bardzo udana. Ciekawostki dobrze dobrane.
Podanie starego słownictwa przysięgi i otaczających zdań bardzo fajnym rozwiązaniem. W gruncie rzeczy pokazanie starych form językowych, przydatnych we współczesnym języku.

Zamierzam wkuć te fragmenty na pamięć.

Pko arek sugeruje lekcję dodatkową starych form. Całkiem niezły pomysł - popieram, jednak to minimum lekcja zawiera.
abmmichal
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
abmmichal - Przerobić lekcję specjalną to jedno. Wykorzystać praktycznie jej zawartość to inna broszka. Powiem tak, to wykorzystanie idzie mi ciężko. Spieszę się bo Pani Ola z ekipą skasują tę lekcję wkrótce. Może i lekcja jest czytana w RP, ale gdy wykonuję ćwiczenie copying to odczuwam duże problemy, zdecydowanie niespodziewane. Wkuwanie zdań i tekstu tej lekcji jest szczególnie wskazane, gdyż zdania uczą starych zamków i emfazy w konkretnej sytuacji. Uważam iż wszystkie audio lekcji są bardzo dobre. Tego nie powiedziałbym o wszystkich nagraniach.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.