ZALOGUJ SIĘ

Poprawność zdania: I go home czy I go to home

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Cześć,

I go home czy I go to home

Wiem, że pierwsze wersja jest poprawna bo "home" jest tutaj przysłówkiem miejsca ale czy mógłby ktoś mi to rozwinąć? Dlaczego jest przysłówkiem a nie rzeczownikiem? Nie mogę znaleźć nigdzie jasnego wytłumaczenia i ćwiczeń do tego jak to rozpoznać.

A kolejne pytanie, które z tych zdań jest poprawne:

I go to shop.
I go to the shop.
I go to a shop.

Dziękuję,
Pozdrawiam
K
KrzychooPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Chyba nigdy nie słyszałem "I go to home".
Nie mówi się też go to shop.
go to a shop - ogólnie do jakiegoś sklepu
go to the shop - jeżeli do jakiegoś konkretnego sklepu (np. we wsi jest tylko jeden, albo wcześniej była już mowa o tym sklepie i rozmówca wie, o jakim sklepie jest mowa)

Jest też: go shopping - czyli iść na zakupy
darkobo
KrzychooPL - O właśnie. I teraz pytanie DLACZEGO nie mówi się "to go to shop" ale mówi się "to go to school" ?? - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ad: HOME
Proponuje w słowniczku Diki odnaleźć słówko home, w zakładce przysłówek (poz.2) jest to wszystko fajnie wytłumaczone plus można kliknąć jeszcze "pokaż dodatkowe przykłady zdań" i tam też znajdziesz kilka zdań.
Reasumując, jako przysłówek
>> home= znaczy "do domu",
czyli krótko mówiąc, przy konstruowaniu zdania z "do domu"nie ma już potrzeby dodawania "to", a nawet nie wolno :)
H
halkins
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,
ja mam takie wewnętrzne wytłumaczenie co do wyrażenia "go home". Mówię, że jest to miejsce, w którym mieszkam, dlatego nazywam go "home" - a to może być wiele innych rzeczowników: mieszkanie, dom jako budynek, pokój. Niemniej jednak "home" jest użyte jako moja koncepcja, która nie jest namacalna, nie każdy wie, co dla mnie oznacza "home". Jeśli chcę powiedzieć, że wracam do budynku, w którym mieszkam, to używam: I go to the house. To też będzie przetłumaczone w polskim języku jako do domu - tylko tu pokazuję, że to jednak konkretny typ.
R
Renata0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.