ZALOGUJ SIĘ

W powtórkach lata raz słownie, raz cyfrowo.

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Dzień dobry.
Poziom A1, powtórki z "ile lat". W treści zdania do przetłumaczenia lata zawsze pokazują się w wersji cyfrowej.
Jednak w odpowiedzi raz są wymagane określenie słowne, innym razem cyfrowe. Ponieważ nie ma do tego żadnego klucza jest to wyjątkowo irytujące. W jednej serii powtórek dostaję zdanie, odpowiadam cyfrowo, okazuje się że miało być słownie, po paru zwrotach następne zdanie, odpowiadam słownie i znowu błąd bo miało być cyfrowo...
Pytanie:
Nie można tego usystematyzować?
1. Wszystko piszemy słownie.
2. Wszystko piszemy cyfrowo.
3. Albo jak mamy odpowiedzieć słownie to i w polskiej wersji jest słownie, a jak mamy odpowiedzieć cyfrowo to polska wersja też jest z cyframi.
W
wnowicki1
pkomarek1 - Albo niech są akceptowane przez system obie poprawne wersje - tak słowna, jak cyfrowa - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Kiedy mam wątpliwości w jakiej wersji jest odpowiedź, albo znam dwa lub więcej słów oznaczających to samo i nie wiem, które zostało użyte tym razem, korzystam z opcji podpowiedz literę. To rozwiewa moje wątpliwości. Czasami nie ma innego wyboru, bo to samo zdanie można powiedzieć na dwa lub więcej sposobów. Mam nadzieję, że to trochę choć trochę pomoże, choć wiem, że nie do końca o takie rozwiązanie w tym wątku chodzi. Pozdrawiam.
R
ReniaBerin
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki